Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 20

Tritaškiais lijęs J.Valančiūnas sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių

Jonas Valančiūnas išgyveno vieną geriausių karjeros naktų, bet net ir to neužteko, kad jo komanda įveiktų NBA lyderius. Lietuvio atstovaujami „New Orleans Pelicans“ (18-12) namuose 119:128 (27:30, 34:36, 29:34, 29:28) nusileido „Milwaukee Bucks“ su Gianniu Antetokounmpo priešakyje.

30-metis Lietuvos rinktinės centras buvo nepakartojamas ant Naujojo Orleano „Smoothie King Center“ arenos parketo.

Lietuvis jau 26-ą mačo sekundę atsidarė taikliu tritaškiu ir padėjo pamatus geriausiam šio sezono ir vienam geriausių visos vienuoliktus metus trunkančios karjeros pasirodymui.

J.Valančiūnas per 37 minutes pelnė net 37 taškus (7/14 dvit., 7/10 trit., 2/2 baud.), atkovojo 18 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, du kartus suklydo ir keturiskart prasižengė.

Maža to, Jonui esant aikštėje, „pelikanai“ „elnius“ pranoko šešiais taškais, kai lietuviui prisėdus ant suolo, vos per 11 minučių Milvokio klubas įgijo 15 taškų persvarą.

Liūto dalį savo statistikos J.Valančiūnas susirinko vien per pirmąją mačo dalį.

Uteniškis plėšė krepšio tinklelį ir pelnė pirmus 15 „Pelicans“ taškų rungtynėse, taip per visą klubo istoriją nusileisdamas tik serbui Predragui Stojakovičiui, kuris 2006 metais pradėjo rungtynes įmesdamas net 20 pirmųjų tuometinių „New Orleans Hornets“ taškų.

Dar vieną įspūdingą atkarpą lietuvis sužaidė antrajame kėlinyje, kai vos per kiek daugiau nei minutę smeigė net tris tritaškius ir pakėlė ant kojų kone visus arenoje susirinkusius „Pelicans“ gerbėjus.

Iš viso JV vien per pirmuosius du kėlinius pelnė net 28 taškus, pataikydamas net 6 tritaškius iš 8.

Antroje mačo dalyje J.Valančiūnas kiek atvėso, bet vis tiek sužaidė antras pagal rezultatyvumą karjeros rungtynes. Geriau jis rungtyniavo tik vos prieš kiek daugiau negu metus, kai taip pat pataikė septynis tritaškius ir įmetė net 39 taškus į „Los Angeles Clippers“ krepšį.

J.Valančiūnas tapo tik ketvirtuoju krepšininku istorijoje, surinkusiu bent 35 taškus, 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvius perdavimus ir pataikiusiu bent septynis tritaškius vienose rungtynėse. Kiti trys – Vince'as Carteris, Luka Dončičius ir Jamesas Hardenas.

Deja, titaniškų lietuvio pastangų neužteko „pelikanų“ pergalei.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę „Bucks“ ketvirtojo kėlinio pradžioje nurūko net 18 taškų skirtumu (110:92).

Įspūdingą spurtą surengę šeimininkai likus pusantros minutės sugebėjo priartėti iki vieno metimo (114:117), bet Jrue Holiday smeigė, ko gero, svarbiausią rungtynių tritaškį, vėl nutolino „Bucks“ saugesniu atstumu ir Milvokio krepšininkai atgal nebesižvalgė.

Sunkiai sustabdomas nugalėtojų gretose buvo dukart naudingiausias lygos krepšininkas Giannis Antetokounmpo.

Graikas per 34 minutes pelnė net 42 taškus (11/14 dvit., 1/3 trit., 17/22 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

Nuostabiai jam talkino ir tiesioginis J.Valančiūno oponentas Brookas Lopezas. Šio milžino sąskaitoje – 30 taškų (8/8 dvit., 4/9 trit., 2/2 baud.), 7 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai per 35 minutes.

Jau ketvirtą iš eilės pralaimėjimą patyrę „Pelicans“ nusmuko iš antros vietos Vakarų konferencijoje į ketvirtą. „Bucks“ yra pirmi Rytuose ir visoje NBA lygoje.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 37 (7/10 trit., 18 atk. kam., 5 rez. perd.), CJ McCollumas 31 (6/10 trit., 8 atk. kam., 9 rez. perd.), Zionas Williamsonas 18 (7/16 dvit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Trey Murphy 13.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 42 (11/14 dvit., 17/22 baud., 10 atk. kam.), Brookas Lopezas 30 (8/8 dvit., 4/9 trit., 7 atk. kam.), Jrue Holiday 18 (11 rez. perd.), Patas Connaughtonas 11.