2016 11 13

Trumpam nuo suolo pakilęs Mindaugas Kuzminskas stebėjo Jono Valančiūno pergalę

Šeštadienį pirmą kartą NBA lygos rungtynėse į akistatą stojo Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas. Toronte vykusiame mače „Raptors“ (7-2) 118:107 (24:28, 29:28, 34:29, 31:22) palaužė „Knicks“ (3-6). Lietuviai nebuvo pagrindiniai šio susitikimo dalyviai.
Jonas Valančiūnas ir Joakimas Noah
Jonas Valančiūnas ir Joakimas Noah / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įtemptose rungtynėse prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai turėjo tik dviejų taškų pranašumą, tačiau spurtavo ir nugalėjo „Knicks“ ketvirtą kartą iš eilės.

Jonas Valančiūnas per 22 minutes pelnė 13 taškų (4/8 dvitašk., 5/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, padarė tris klaidas, perėmė kamuolį, blokavo vieną metimą ir du kartus prasižengė.

Nors lietuvio konkurentas aikštėje Lance'as Thomas patyrė traumą ir žaidė vos 8 minutes, Mindaugas Kuzminskas negalėjo mėgautis laiku aikštėje. Jis turėjo tenkintis 10 minučių, per kurias spėjo pelnyti 2 taškus (1/4 dvitašk.), atkovojo 4 kamuolius ir kartą prasižengė.

Toronto klubą ir vėl į priekį vedė DeMaras DeRozanas, kuris pelnė 33 taškus. Rezultatyviausias NBA žaidėjas jau aštuntą kartą paeiliui pasiekė 30 taškų ribą. Iki šiol tai buvo pavykę padaryti tik trims žaidėjams – Michaelui Jordanui, Worldui B.Free ir Tiny Archibaldui.

„Raptors“ sirgaliai žaidžiant D.DeRozanui jau skandavo „MVP! MVP!“.

Carmelo Anthony buvo Niujorko klubo lyderis su 31 tašku. Po 21 tašką pridėjo Derrickas Rose'as ir Kristapas Porzingis.

„Raptors“ vilkėjo specialias „Toronto Huskies“ uniformas, kuriomis pagerbė NBA lygos įkūrėjus. Būtent „New York Knickerbockers“ ir Toronto ekipos susitiko 1946 metų lapkričio 1 dieną pirmosiose oficialiose NBA rungtynėse. Jas 68:66 laimėjo „Knicks“.​

„Raptors“: D.DeRozanas 33, N.Powellas 19, K.Lowry 16, J.Valančiūnas 13, T.Rossas 11, P.Pattersonas 10.

„Knicks“: C.Anthony 31, D.Rose'as ir K.Porzingis po 21, C.Lee ir K.O'Quinnas po 10.