2015 12 10

Vašingtone – pirmieji Donato Motiejūno taškai šį sezoną

Po 8 mėnesių ir 14 dienų pertraukos Donatas Motiejūnas vėl pelnė taškus NBA. Savo taškų sąskaitą trečiuoju bandymu jis atsidarė Vašingtone, o „Houston Rockets“ 109:103 (30:17, 26:30, 26:36, 27:20) palaužė „Washington Wizards“ ekipą.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

25-erių lietuvis du vienintelius taškus šį NBA sezoną pelnė aikštėje pasirodęs antrajame kėlinyje. Ir sau būdingu stiliumi – puskabliu.

Tiesa, 213 cm ūgio puolėjas neišvengė klaidų. Vis dėlto „Rockets“ treneris nepabijojo išleisti D.Motiejūno į aikštę ketvirtajame kėlinyje, kuriame jis žaidė 6 minutes.

Kita vertus, per šią atkarpą D-Mo du kartus pažeidė trijų sekundžių taisyklę. Iš viso per 9 minutes jis pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvit.), 3 atkovotais kamuoliais, 3 klaidomis ir 5 asmeninėmis pražangomis.

Jam esant aikštėje, „Rockets“ įmetė 2 taškais mažiau nei varžovai.

Hjustono klubo pergalės kalviu tapo Jamesas Hardenas. Tradiciškai prieš „Wizards“ gerai žaidžiantis snaiperis pelnė net 42 taškus.

J.Hardenas Vašingtone pasirodė po nerezultatyviausių sezono rungtynių – Brukline jis įmetė vos 10 taškų, nors jo vidurkis šį sezoną (28,5) buvo antras didžiausias visoje NBA.

Per šešis pastaruosius susitikimus su „Wizards“ J.Hardenas rinko vid. 29,2 taško.

„Rockets“ galėjo išvengti paskutinių minučių dramos, nes antrajame kėlinyje pirmavo 15 taškų skirtumu. Tačiau rungtynių pabaigoje svečius gelbėjo nesulaikomai rungtyniavęs J.Hardenas.

Būtent jo dvitaškis su Bradley Bealo pražanga likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes išvedė „Rockets“ į priekį 102:99. Vėliau jis perėmė Johno Wallo perdavimą ir paskutinę minutę greitoje atakoje įtvirtino persvarą 106:101

„Rockets“ laimėjo 6 pastarąsias rungtynes iš 8 ir renka vid. po 110 taškų.

„Rockets“ vertėsi be pagrindinio lengvojo krašto puolėjo Trevoro Arizos, kuris Brukline patyrė nugaros traumą.

„Rockets“ (11-12): Jamesas Hardenas 42 (13/23 met., 9 atk. kam., 7 kl.), Corey Breweris 15, Patrickas Beverley 14, Clintas Capela 10.

„Wizards“ (9-11): Johnas Wallas 26 (9 atk. kam., 12 rez. perd.), Marcinas Gortatas 18 (13 atk. kam.), Bradley Bealas 15 (7 kl.), Otto Porteris 13, Jaredas Dudley 10.