2021 06 15

Vieno metimo rungtynės: „Hawks“ atstatė pusiausvyrą serijoje prieš „76ers“

„Atlanta Hawks“ krepšininkai nesiruošia sudėti ginklų Rytų konferencijos pusfinalio serijoje. „Vanagai“ ketvirtajame mače namuose 103:100 (20:28, 29:34, 31:20, 23:18) palaužė „Philadelphia 76ers“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-2.
Trae Youngas
Trae Youngas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Hawks“ pavojingai atsiliko ne tik serijoje, bet ir ketvirtosiose rungtynėse.

Puikiai startavę svečiai iš Filadelfijos antrajame kėlinyje turėjo net 18 taškų pranašumą (60:42), bet antroje mačo dalyje jo neišlaikė.

„Hawks“ dar trečiajame ketvirtyje ištirpdė varžovų persvarą iki 2 taškų (80:82), o pirmuoju metu lemiamame kėlinyje persvėrė rezultatą – tą padarė Bogdanas Bogdanovičius (83:82).

„76ers“ dar buvo susigrąžinę persvarą ir likus mažiau nei trims minutėms pirmavo 98:94, bet tuomet „Hawks“ surengė lemiamą spurtą ir pelnę 7 taškus iš eilės prasidedant paskutinei minutei išsiveržė į priekį 101:98.

„Sixers“ paskutinėmis sekundėmis turėjo du šansus išplėšti pergalę ar bent jau pratęsimą.

Iš pradžių, Filadelfijos ekipai atsiliekant 100:101, Joelis Embiidas prasiveržė į baudos aikštelę, bet nepataikė, o Trae Youngui sumetus baudų metimus kitoje aikštės pusėje „76ers“ jau reikėjo tritaškio.

Nors ir sudėtingą, tačiau jį aidint sirenai išmetė Sethas Curry. Vis dėlto kamuolys į krepšį neįkrito ir „Hawks“ šventė pergalę.

„76ers“ stovykloje po šių rungtynių nerimą kelia ir J.Embiido būklė. Kamerūnietis puikiai pradėjo ketvirtąsias rungtynes ir dominavo aikštėje, bet antroje rungtynių pusėje prametė visus 12 metimų iš žaidimo, o prie to prisidėjo ir jo trauma.

J.Embiidas rungtyniavo su plyšusia kelio kremzle, kuri akivaizdžiai darė įtaką vieno geriausių NBA centrų pasirodymui.

Dar antrajame kėlinyje dėl skausmo kamerūnietis net buvo palikęs aikštę ir trumpam iškeliavęs į rūbinę.

„Dar prieš tai jaučiau, kad man sunku žaisti, – atskleidė vidurio puolėjas. – Manau, kad visiems aišku, kokia trauma mane kamuoja. Aš tiesiog bandau žaisti taip, kaip galiu geriausiai.“

Susitikimą J.Embiidas užbaigė pataikydamas 3 dvitaškius iš 16, 1 tritaškį iš 4, visus 8 baudų metimus ir pelnydamas 17 taškų. Tiesa, centras atkovojo net 21 kamuolį.

„Hawks“ gretose spindėjo T.Youngas. Nors įžaidėjas taip pat jautė skausmą – tik ne kelio, o peties srityje, – „Hawks“ lyderis suvertė 25 taškus (5/15 dvit., 3/11 trit., 6/8 baud.) bei atliko 18 rezultatyvių perdavimų – daugiausiai savo neilgai trunkančioje atkrintamųjų karjeroje.

Penktosios serijos rungtynėse poryt bus žaidžiamos Filadelfijoje.

„Hawks“: Trae Youngas 25 (8/26 metimai, 18 rez. perd.), Bogdanas Bogdanovičius 22 (4/13 trit.), Johnas Collinsas 14 (12 atk. kam.), Clintas Capela 12 (13 atk. kam.), Kevinas Huerteris 10.

„76ers“: Tobiasas Harrisas 20, Joelis Embiidas (4/20 metimai, 21 atk. kam.) ir Sethas Curry po 17, Benas Simmonsas 11 (12 atk. kam., 9 rez. perd.), Furkanas Korkmazas 10.