Tritaškių rekordas
S.Curry užfiksavo NBA pataikytų tritaškių rekordą – per reguliarųjį sezoną tinklelį skrodė net 402 tikslūs tolimi šūviai iš 886 bandymų.
Joks kitas NBA žaidėjas nebuvo išmetęs daugiau 700 tritaškių ir joks kitas metikas neatakavo taip taikliai – net 45,4 proc. tikslumu.
Bent 10 tritaškių per vienerias rungtynes S.Curry šį sezoną pataikė net keturis kartus.
Jau nekalbant apie jo pakartotą tritaškių rekordą, kai „Oklahoma City Thunder“ krepšį jis subombardavo 12 kartų.
Pamirškite Reggie Millerį ar Ray'ų Alleną – tai Stephenas Curry bus laikomas geriausiu visų laikų metiku.
Geriausias elito klube
Patekimas į 50/40/90 klubą yra pats didžiausias įvertinimas metikui. Į šį klubą patenka žaidėjai, kurie dvitaškius meta bent 50 proc., tritaškius – 40 proc. ir baudas – 90 proc. tikslumu.
Į 50/40/90 klubą pateko tik devyni NBA žaidėjai: S.Curry, Larry Birdas, Kevinas Durantas, Dirkas Nowitzkis, Reggie Milleris, Markas Price'as, Steve'as Nashas, Jose Calderonas bei Steve'as Kerras.
Bet net patekęs į tokį garbingą klubą S.Curry sugebėjo išsiskirti. Jis atliko dvigubai daugiau tolimų metimų nei bet kuris kitas šio garbės klubo narys.
Be to, S.Curry pateko į dar aukštesnio rango būrelį – žaidėjų, per sezoną pataikiusių bent 50 proc. dvitaškių, 45 proc. tritaškių (!) ir 90 proc. baudų. Tokius rodiklius per visą NBA istoriją yra dar užfiksavę tik du Steve'ai – Nashas ir Kerras.
Tačiau kuo S.Curry išsiskiria iš šių vyrukų, tai rezultatyvumu – nė vienas iš garbės klubo narių nebuvo toks rezultatyvus (vid. 30,1 tšk.) ir jų bendras visų metimų pataikymo procentas nebuvo toks aukštas (66,9 proc.).
Naudingiausias įžaidėjas
Joks kitas įžaidėjas NBA istorijoje dar nežaidė taip naudingai, kaip S.Curry.
Pagal naudingumo koeficientą (31,5) amerikietis vos neaplenkė geriausio visų laikų rezultato savininko – „100 taškų žmogaus“ Wilto Chamberlaino (31,8).
S.Curry rezultatas NBA istorijoje – aštuntas, į priekį užleidžiantis tik minėtąjį W.Chamberlainą (1962, 1963 ir 1964 m.), LeBroną Jamesą (2009 ir 2013 m.) bei Michaelą Jordaną (1988 ir 1991 m.).
Ir joks kitas įžaidėjas dar nėra demonstravęs tokių rodiklių. Arčiausiai 2009-aisiais tokio naudingumo koeficiento buvo Chrisas Paulas (30).
Tolimų bombų autorius
Tritaškis – didžiausios vertės metimas krepšinyje. Bet viena yra įmesti tritaškį prie pat tritaškio linijos, o visai kas kita mėtyti iš dar tolimesnių distancijų.
Geriausiai S.Curry išskirtinumą iliustruoja metimai nuo aikštės centro logotipo dalies. Jokia gynyba nepasiruošusi stabdyti tokias tolimas bombas.
Iš pradžių atrodęs neįtikėtinas, vėliau šis S.Curry triukas tapo tikru jo ginklu. Joks kitas NBA žaidėjas istorijoje neatliko tiek daug metimų iš toliau nei 7,6 metro (565), o iš tokios distancijos gynėjas metė net 44,6 proc. tikslumu.
Palyginimui, nuo standartinės tritaškio linijos NBA žaidėjų taiklumo vidurkis – 35,4 proc.
Neįtikėtina įtaka rezultatams
Visi šie tritaškiai, visi tie taškai ir naudingumo balai virto geriausiu komandos puolimu NBA ir „Warriors“ 73 pergalių rekordu.
Ketvirtosios Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rungtynės, kuriose per pratęsimą S.Curry pelnė net 17 taškų, priminė, kokią didžiulę įtaką žaidimui turi Stepho rankelė.
S.Curry su Draymondu Greenu šį sezoną tapo pirmaisiais žaidėjais, kurių +/- rodiklis (apskaičiuojantis, kiek taškų daugiau ar mažiau komanda įmeta tam žaidėjui esant aikštėje) viršijo +1000.
Paprasčiau kalbant, kai S.Curry ir D.Greenas buvo aikštėje, „Warriors“ pelnė bent 1000 taškų daugiau nei jų varžovai.
Užfiksuoti tokį rezultatą reikia ne tik fantastiško žaidimo ir galingos komandos, bet ir pavyzdinės sveikatos. S.Curry šį sezoną sužaidė 79 rungtynes iš 82 ir išvengė rimtesnių traumų (iki atkrintamųjų varžybų).
Su S.Curry aikštėje, „Warriors“ pelnė 1022 taškais daugiau nei varžovai. Artimiausi jo konkurentai iš kitų komandų – LeBronas Jamesas (+870, 2009 m.), Michaelas Jordanas (+818, 1997 m.), Scottie Pippenas (+807, 1997 m.) ir Paulas Pierce'as (+785, 2008 m.).