2022 12 10

Žvėriškai sužaidusiam Domantui Saboniui atiteko apdovanojimas rūbinėje

„Sacramento Kings“ (14-10) tęsia sėkmingą žaidimą NBA pirmenybėse. „Karaliai“ svečiuose 106:95 (31:20, 18:29, 30:31, 27:15) parklupdė vienus Rytų konferencijos lyderių „Cleveland Cavaliers“ (16-10).
Domantas Sabonis apdovanotas rūbinėje
Domantas Sabonis apdovanotas rūbinėje / Scanpix/USA TODAY Sports nuotr. ir stopkadras

„Kings“ šiose rungtynėse vertėsi be rezultatyviausio savo žaidėjo De'Aarono Foxo, kuriam suskaudo pėdą, bet net ir tai nesutrukdė Sakramento ekipai triumfuoti arenoje, kurioje iki šiol buvo laimėjusi vos viena komanda iš dvylikos.

Lemiamą atkarpą „Kings“ sužaidė pačioje rungtynių pabaigoje.

Likus mažiau nei penkioms minutėms Kalifornijos sostinės komanda dar atsiliko 87:95, bet Kevinas Huerteris pataikė tritaškį ir užkūrė įspūdingą „Kings“ spurtą.

Per likusį laiką svečiai nepraleido nė taško, prie ko svariai prisidėjo du blokus, 5 atkovotus ir vieną perimtą kamuolį per paskutinę atkarpą užfiksavęs Domantas Sabonis, o patys pelnė net 19 taškų, absoliučiai perlauždami mačo eigą.

Tas pats K.Huerteris likus dviem minutėms persvėrė rezultatą tritaškiu (97:95), o Keegano Murray tritaškis ir D.Sabonio metimas prasidėjus paskutinei minutei įtvirtino įspūdingą Sakramento ekipos pergalę.

Prie jos labai svariai prisidėjo ir Domantas Sabonis, aikštėje daręs viską.

Lietuvis per 37,5 minutės pelnė 18 taškų (5/11 dvit., 0/1 trit., 8/14 baud.), sugriebė net 18 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, blokavo 2 metimus, du kartus suklydo ir prasižengė keturissyk.

Po mačo jam teko ir ypatinga garbė komandos rūbinėje – Domui buvo įteiktas geriausiai besigynusio žaidėjo apdovanojimas.

„19 atkovotų kamuolių (iš tiesų 18 – red. past.), 15 kartų apsigynus vertikaliai. Domai, ateik čia“, – lietuvį pakvietė vienas iš M.Browno asistentų.

Netrukus ant lietuvio krūtinės atsidūrė apdovanojimas, o komandos draugai tai palydėjo garsiais šūksniais.

„Mums tai labai labai svarbi pergalė. Kai iškovoji tokią pergalę svečiuose, tai ženklas, kad esi tikrai gera komanda. Nenoriu šokinėti į viršų, bet man tai buvo geriausios mūsų sezono rungtynės“, – po mačo spaudos konferencijoje skambiai pasisakė ir „Kings“ treneris Mike'as Brownas, anksčiau ilgai treniravęs ir „Cavaliers“.

Jo komanda vis labiau gerinasi pozicijas Vakarų konferencijoje. 17 metų atkrintamosiose nežaidęs Sakramento klubas dabar yra penktas.

„Cavaliers“: Carisas LeVertas 22 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Darius Garlandas 19 (6 rez. perd., 6 kld.), Cedi Osmanas 17, Evanas Mobley 16 (7 atk. kam.).

„Kings“: Harrisonas Barnesas 20, Kevinas Huerteris 19, Domantas Sabonis (18 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Keeganas Murray (6/8 trit.) po 18.

Visi rezultatai:

„Charlotte Hornets“ (T.Rozieras 24) 102:121 „New York Knicks“ (J.Randle'as 33)

„Indiana Pacers“ (B.Hieldas 28) 121:111 „Washington Wizards“ (K.Porzingis 29)

„Orlando Magic“ (F.Wagneris 34) 113:109 „Toronto Raptors“ (P.Siakamas 36)

„Brooklyn Nets“ (K.Durantas 34) 120:116 „Atlanta Hawks“ (T.Youngas 33)

„Cleveland Cavaliers“ (C.LeVertas 22) 95:106 „Sacramento Kings“ (H.Barnesas 20, ..., D.Sabonis 18)

„Philadelphia 76ers“ (J.Embiidas 38) 133:122 (po pratęsimo) „Los Angeles Lakers“ (A.Davisas 31)

„Memphis Grizzlies“ (J.Jacksonas 20) 114:103 „Detroit Pistons“ (B.Bogdanovičius 19)

„New Orleans Pelicans“ (Z.Williamsonas 35, ..., J.Valančiūnas 12) 128:117 „Phoenix Suns“ (D.Aytonas 25)

„Utah Jazz“ (M.Beasley 23) 108:118 „Minnesota Timberwolves“ (D.Russellas 30)

„Dallas Mavericks“ (L.Dončičius 33) 105:106 „Milwaukee Bucks“ (G.Antetokounmpo 28)