Atrankos staigmena: vėl galingai kovoję Filipinai eliminavo Sakartvelą

Pralaimėjimą olimpinėje atrankoje Rygoje patyrė Filipinų krepšininkai (1-1), kurie 94:96 (17:28, 26:27, 31:19, 20:22) nusileido Sakartvelo rinktinei (1-1). Tačiau to kartvelams žengti į kitą etapą neužteko, jiems reikėjo laimėti bent 19 taškų pranašumu, kurį jie sugebėjo iššvaistyti.
Kai Sotto
Kai Sotto / FIBA nuotr.

Tuo metu filipiniečiai pateikė staigmeną iš antrosios A grupės vietos žengė į pusfinalį. Pirmajame mače filipiniečiai 89:80 įveikė latvius.

Iš A grupės į pusfinalį pateko Latvijos rinktinė ir Filipinai. B Grupėje varžosi Juodkalnija Brazilija ir Kamerūnas, tačiau galutinė rikiuotė paaiškės po šio vakaro rungtynių.

Mačą Sakartvelas pradėjo dominuodamas ir jau antrajame kėlinyje turėjo triuškinančią ir reikiamą persvarą žengti į kitą etapą (40:20). Tačiau Filipinai nepasidavė: įspūdingai spurtavo 47:27 ir trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus (67:67).

Likus 7 minutėms iki mačo pabaigos Filipinai jau pirmavo 81:80, tačiau Sakartvelas atsakė atkarpa 8:0 ir likus 5 minutėms pabėgo (88:81).

Filipinai atsakė atkarpa 8:2 ir likus 3 minutėms po C.J.Perezo tritaškio kvėpavo varžovams į nugaras (89:90).

Mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Likus 33 sekundėms filipiniečiai atsiliko 93:94, tačiau Goga Bitadzė likus 14 sekundžių atsakė baudomis (96:93).

Likus 2 sekundėms Chrisas Newsome'as pataikė pirmąją baudą (94:96), prametė antrąją baudą, kartvelai atkovojo kamuolį ir iškovojo pergalę.

Šiame mače filipiniečiai neteko vieno savo lyderių Kai Sotto. Ant jo užgriuvo G.Bitadzė ir mačo krepšininkas nebegalėjo tęsti.

Filipinai: Justinas Brownlee 28 (8 atk. kam., 8 rez. per.), Dwightas Ramosas 16 (4/8 trit.), C.J.Perezas 14, Chrisas Newsome’as 12 (6 rez. per.).

Sakartvelas: Aleksandras Mamukelašvilis 26 (5/9 trit.), Goga Bitadzė 19 (9 atk. kam.), Tornikė Šengelija 17 (7 rez. perd.), Joe Thomassonas 14 (7 rez. per.).