2023 08 27

Be išvaryto G.Pozzecco likę italai kapituliavo prieš Dominikos Respubliką

Charizmatiškasis Italijos rinktinės treneris Gianmarco Pozzecco jau antrajame kėlinyje buvo išvarytas iš aikštės, o be jo likę italai nusileido Dominikos Respublikai rezultatu 82:87.

Tai buvo pasaulio čempionato A grupės mačas.

Pirmąją techninę pražangą G.Pozzecco užsidirbo baigiantis pirmajam kėliniui, o antrajame ketvirtyje buvo paparašytas palikti suolelį.

Italai fantastiškai pradėjo rungtynes, spurtuodami 12:0, tačiau dvi sudegintos minutės pertraukėlės Dominikos komandai atsipirko – atsakė laimėdama atkarpą 9:0 ir užsimezgė lygi kova.

G.Pozzecco nuo pat mačo pradžios reiškė apeliacijas teisėjų atžvilgiu, bet, kai strategas buvo nubaustas antrąja technine pražanga, italai turėjo šešių taškų pranašumą (37:31).

Lėtai rungtynes pradėjęs Karlas-Anthony Townsas įsivažiavo ir po didžiosios pertraukos Dominika ėmė tolti – 52:44.

Po G.Pozzecco pašalinimo Dominika laimėjo atkarpą 38:19.

Intrigą italai sugebėjo grąžinti tik pačioje mačo pabaigoje, kai pabandė kilti į stebuklingą šturmą.

Likus žaisti 2,5 komandas skyrė 16 taškų (83:67), bet italai spurtavo 15:2 ir likus 20 sek. komandas teskyrė trys taškai (85:82).

Vis dėlto pražangų taktika nesuveikė ir Dominika įsirašė antrą pergalę turnyre. Italams tai pirmoji nesėkmė.

Nugalėtojams Karlas-Anthony Townsas (11 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Andresas Felizas pelnė po 24 taškus. Italams Marco Spissu – 17, Simone Fontecchio – 13.

Pirmose rungtynėse Dominika buvo įveikusi Filipinus, italai – Angolą.