Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti
12 03

D.Adomaitis – apie mega projektą Japonijoje, NBA pavyzdį ir tikėjimą A.Gudaičiu

Neegzistuoja pasiūlymas, kuris buvusį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerį Dainių Adomaitį galėtų ištraukti iš maksimaliomis ambicijomis spinduliuojančio Tokijo „Alvark“ klubo, ne tik svajojančio, bet ir siekiančio tapti geriausia organizacija visoje Azijoje.

„Turiu sutartį iki kito sezono pabaigos, tad iki tol tikrai jokių pasiūlymų nesvarstyčiau, nes per daug gerbiu žmones, su kuriais dirbu. Tai – neįtikėtino lygio, moralės ir patirties vadovai, iš kurių aš jau išmokau labai daug, ir kasdien dar mokausi. Tai – neįkainojama patirtis“, – 15min portalui lapkričio mėnesio viduryje įspūdingos trijų aukštų „Alvark“ treniruočių bazės biure dėstė šios Tokijo komandos vairininkas 50-metis Dainius Adomaitis.

Trečią sezoną prie „Alvark“ vairo dirbančiam lietuviui patikėti rakteliai nuo didžiausiai Japonijos korporacijai „Toyota Motor Corp.“ priklausančios organizacijos, su kuria pagal sąlygas darbui pasivaržyti galėtų tik vienetiniai Senojo žemyno klubai.

Treniruočių bazėje – nuo erdvios treniruočių salės, treniruotėms, progresui ir atsistatymui efektyvinti skirtų pažangių technologijų iki asmeninio šefo, kuris Tokijo komandos narius po kiekvienų pratybų stebina dietologijos specialistų sudarytu meniu.

Kaip ir pastaraisiais sezonais, „Alvark“ namų rungtynes dėl užimtumo žaidžia per keletą arenų Japonijos sostinėje, tačiau jau 2025-ųjų metų vasarą duris pravers 10 tūkstančių žiūrovų talpinsianti „Toyota Arena Tokyo“.

global.toyota/„Toyota Arena Tokyo“
global.toyota/„Toyota Arena Tokyo“
global.toyota/„Toyota Arena Tokyo“
global.toyota/„Toyota Arena Tokyo“

66 darbuotojus turinčio „Alvark“ krepšinio klubo, kaip ir daugelio kitų Japonijoje, akys krypsta į 2026-uosius metus, kai startuos naujosios šios Rytų Azijos valstybės nacionalinės pirmenybės.

„Visi dairosi į 2026-uosius ir naują lygą, nes tuomet kiekviena pirmenybių komanda turės atitikti biudžeto, arenos ir sirgalių bazės reikalavimus, – 15min portalui Tokijuje pasakojo D.Adomaitis. – Didžiulės investicijos. Pavyzdį Japonijoje ima iš NBA, kad arenos turėtų ir treniruočių bazes, ir biurus administracijos žmonėms.“

asm. arch. nuotr./Tokijo „Alvark“
asm. arch. nuotr./Tokijo „Alvark“

2022-ųjų metų vasarą D.Adomaitis buvo arti sutarties su Klaipėdos „Neptūnu“ pratęsimo, kai horizonte pasirodė raudonojo „Alvark“ talismano meškiuko „Rook“ ausys.

Tai – pasiūlymas, kuris lietuvį greitai privertė susikrauti daiktus į lagaminus ir patraukti į „Tekančios saulės“ šalį, pastaraisiais sezonais garsėjančią kaip bene sparčiausiai progresuojančią krepšinyje.

Antrajame sezone lietuvių gretos Tokijo klube padvigubėjo, kai dvejų metų kontraktą pagal sutartį „1+1“ sudarė Atėnų „Panathinaikos“ ekipoje žaidęs Artūras Gudaitis, o dar po sezono „Alvark“ trenerių štabą papildė dešimtmetį Kauno „Žalgiryje“ praleidęs specialistas Evaldas Beržininkaitis.

„Pirmasis sezonas – perstatymas komandos, kurį reikėjo padaryti. Antrasis sezonas – komandos surinkimas žvelgiant ne vienerius ar dvejus, o trejus metus į priekį. Praėjęs sezonas mums labai nelaimingai pasibaigė, kai atkrintamosiose susirgo penki žaidėjai, bet priėmėme sprendimą, kad visas sezonas buvo geras – ir žaidimas, ir rekordinis pergalių kiekis, ir rekordinis žiūrovų skaičius. Viskas buvo gerai, išskyrus sezono pabaigą, – 15min pasakojo D.Adomaitis. – Šįmet lyga yra labai konkurencinga, kadangi yra labai daug konkurencingų komandų, kurios tarpsezoniu pasididino biudžetus, pridėjusios po bent keletą milijonų. Visi šie pinigai yra skirti konkrečiai žaidėjų sektoriui. Šįmet konkurencija dar labiau išaugo, bet tikslas, kaip ir visada, yra vienas. Tai – laimėti čempionatą. Kaip ir kitų devynių komandų. Negali visiškai pasakyti, kas laimės čempionatą, o dabar net negali pasakyti, kas žais atkrintamosiose. Mano akimis, šiuo metu 15-16 komandų iš 24 pretenduoja žaisti atkrintamosiose.“

Tokijo „Alvark“ nuotr./Evaldas Beržininkaitis, Dainius Adomaitis, Artūras Gudaitis
Tokijo „Alvark“ nuotr./Evaldas Beržininkaitis, Dainius Adomaitis, Artūras Gudaitis

15min apsilankė pergale pažymėtose „Alvark“ rungtynėse su Hirošimos „Dragonflies“. Tai – komanda, kuri prieš metus iškovojo čempionės titulą, o šiuo metu žygiuoja paskutinėje 24 ekipas turinčių pirmenybių vietoje.

Japonijos krepšinis pasižymi didžiuliu intensyvumu, pirmenybėse žaidžia nemažai buvusių Eurolygos ir NBA krepšininkų. Komandos gali turėti po tris legionierius, o vienu metu jų aikštelėje gali maksimaliai būti du.

Rungtynėse juntama pozityvi nuotaika ir NBA palaikymo kultūra – gausybė užkandžius pardavinėjančių furgonų arenos prieigose, dvi angliškos sirgalių skanduotės „Let's Go, Alvark“ (pirmyn, „Alvark“!) ir „defense“ (gynyba!). Po pergalingų rungtynių – meškiuko atvaizdo kepures dėvinčių krepšininkų ir trenerio padėkos kalbos aikštelėje, tortas gimtadienininkui, net jei jis yra komandos talismanas.

Tokijo „Alvark“ nuotr./Tokijo „Alvark“
Tokijo „Alvark“ nuotr./Tokijo „Alvark“

Jei patirtas pralaimėjimas – nuotaikos yra niūresnės, tad komandos atstovai be jokių fanfarų žygiuoja tiesiai į rūbinę.

Bet pralaimėjimus D.Adomaičio komanda patiria itin retai. Šiuo metu „Alvark“ klubas su Čibos „Jets“ komanda dalijasi pirmąja vieta lygoje, sąskaitoje turėdamos po 14 pergalių ir 2 pralaimėjimus.

31-erių metų 208 cm ūgio Artūras Gudaitis sezono starte fiksuoja po 8,9 taško, 5,2 atkovoto kamuolio ir 11,8 naudingumo balo. Pagal pastarąjį rezultatą centras iš Lietuvos užima ketvirtąją vietą „Alvark“ komandoje.

„Manau, kad ir pats Artūras supranta, jog komandai gali duoti žymiai daugiau. Jis ir gali duoti, ir turi duoti, ir net neabejoju, kad duos daugiau“, – 15min apie auklėtinį iš Lietuvos dar prieš FIBA rinktinių langą sakė D.Adomaitis.

15min portale – pokalbis su „Alvark“ klubo vyriausiuoju treneriu D.Adomaičiu apie darbą ir gyvenimą Japonijoje, komandos progresą, tikslą, grandiozinį naujos lygos projektą ir du lietuvius organizacijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas