2023 07 16

Devyniolikmetės pasaulio čempionate kol kas nesustabdomos – patiesė ir itales

Lietuvos U19 merginų rinktinė su Juste Jocyte pasaulio čempionate pergalę pasiekė ir antrose rungtynėse. Lietuvaitės rezultatu 84:66 (21:22, 19:14, 20:17, 24:13) nugalėjo bendraamžes iš Italijos.
Neda Pliatkutė
Neda Pliatkutė / FIBA nuotr.

Primename, kad šeštadienį mūsiškės C grupės turnyrą pradejo triuškinančia pergale prieš Braziliją.

Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova. Antrajame italėms buvo pavykę įgyti penkių taškų pranašumą (25:30), bet lietuvaitės sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir ilsėtis komandos išėjo mūsiškėms pirmaujant 40:36.

Po pertraukos italės daugiau nebepasivijo lietuvių.

Per trečiąjį kėlinį Lietuvos krepšininkės dar nežymiai padidino persvarą – 60:53. Paskutinysis ketvirtis prasidėjo vieną po kito tikslius tritaškius leidusioms lietuvėms keliskart pasiekiant dviženklį pranašumą.

FIBA nuotr./Ugnė Sirtautaitė

Svariausiai taškais prie pergalės prisidėjo Viltė Andrunavičiūtė, pelniusi 17 taškų (5/13 trit.). Aukštaūgių duetas – Gerda Raulušaitytė ir Ugnė Sirtautaitė – užfiksavo dvigubus dublius: atitinkamai 13 tšk., 14 atk. kam., 25 naud. bal. ir 14 tšk., 10 atk. kam., 19 naud. bal.

J.Jocytė šįkart buvo tik šešta komandoje pagal rezultatyvumą (6 taškai, 8 atk. kam., 4 rez. perd.), tačiau jos +/ – rodiklis – didžiausias komandoje (+22).

Italiją tempė Eleonoros Villos ir Vittorios Blasigh duetas, kartu pelnęs 45 taškus.

Lietuva: Viltė Andrunavičiūtė 17, Ugnė Sirtautaitė ir Rusnė Augustinaitė po 14, Gerda Raulušaitytė ir Neda Pliatkutė po 13, Justė Jocytė 6.

Italija: Eleonora Villa 25, Vittoria Blasigh 20.