2023 09 03

Dramatiškas ispanų nuopuolis: nervų karą laimėjusi Kanada keliauja į ketvirtfinalį

Pasaulis turės naujus krepšinio čempionus. Kovoje dėl paskutinio kelialapio į ketvirtfinalį Kanada palaužė titulą gynusius ispanus – 88:85 (21:21, 17:27, 23:25, 27:12).

L grupėje abu mačus – Latvijai ir Kanadai – pralaimėję ispanai pasirodymą turnyre baigė.

Dramatiškose rungtynėse Kanada išplėšė ne tik bilietą į atkrintamąsias, bet ir tiesioginį kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Ispanai truktelėjo antrajame kėlinyje ir atitrūko dviženkliu skirtumu – 48:38. Tačiau koviniu atstumu laikęsi kanadiečiai mačui baigiantis prisivijo ir paskutinėmis minutėmis užvirė tikra drama.

Dillonas Brooksas likus 79 sek. tritaškiu išlygino rezultatą, o kitos ispanų atakos metu pats sėkmingai ir apsigynė.

Shai Gilgeous-Alexanderis smeigė dvitaškį, ir likus 44 sekundėms Kanada jau buvo priekyje 82:80.

Juanas Nunezas šaltakraujiškai sužaidė, suteikdamas Ispanijai viltį, tačiau kanadiečiai neklydo prie baudų metimų linijos.

Ispanas Santiago Aldama pataikė tritaškį likus 5 sekundėms, sumažindamas skirtumą iki minimumo (86:85).

Sh.Gilgeous-Alexanderiui sumetus abi baudas, Alexas Abrinesas paskutinių sekundžių metimu galėjo išplėšti pratęsimą, bet kamuolys išsisuko iš lanko.

Sh.Gilgeous-Alexanderis Kanadai pelnė 30 taškų, taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

D.Brooksas pridėjo 22, RJ Barrettas – 16 taškų.

Ispanijos gretose išsiskyrė Willy Hernangomezas, pelnęs 25 taškus, bei 20 taškų surinkęs Santiago Aldama.

Kanadiečiai tapo L grupės nugalėtojais ir dėl vietos pusfinalyje kausis su Luka Dončičiaus vedamais slovėnais. Latviai susikaus su vokiečiais.