Fantastiškai žaidęs Bruno Caboclo nukalė Brazilijai gyvybiškai svarbią pergalę

Dviem pralaimėjimais olimpines žaidynes Lilyje pradėjusių Brazilijos ir Japonijos vyrų krepšinio rinktinių akistatoje itin svarbią pergalę iškovojo Pietų Amerikos atstovai. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai „Pierre Mauroy“ stadione varžovus įveikė rezultatu 102:84 (31:20, 24:24, 22:29, 25:11).
Bruno Caboclo
Bruno Caboclo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Didžiausia Japonijos krepšinio žvaigždė Rui Hachimura paliko rinktinės stovyklą dėl blauzdos traumos, tačiau Azijos atstovai dėl pirmosios pergalės olimpinėse žaidynėse nuo 1976-ųjų metų kovėsi pusketvirto kėlinio.

Lemtingas buvo ketvirtas ketvirtis, kurį japonai pralaimėjo 11:25.

Pergalę iškovojusi Brazilija užsitikrino trečią vietą grupėje bei dabar žvalgysis į rezultatus kituose pogrupiuose. Ketvirtfinalyje žais dvi geriausius rezultatus grupėse užfiksavusios trečias vietas užėmusios rinktinės.

Vos po 2,5 naudingumo balo per pirmąsias dvejas olimpinių žaidynių rungtynes rinkęs Belgrado „Partizan“ aukštaūgis Bruno Caboclo per pirmąjį kėlinį įmetė net 15 taškų, realizavęs visus tris tritaškius, o dominavimą šis NBA patirties turintis atletas demonstravo viso susitikimo metu, galiausiai surinkęs net 43 efektyvumo balus.

Dainiaus Adomaičio auklėtinis Tokijo „Alvark“ komandoje Leonardo Meindlas tolimu metimu uždarė antrąjį ketvirtį, po kurio Japonijos atsilikimas siekė dviženklę ribą – 44:55.

Per pirmąją susitikimo dalį Aleksandro Petrovičiaus vadovaujama Brazilija realizavo net 11 tritaškių iš 13.

Pietų Amerikos komanda vienu metu turėjo 16 taškų pranašumą, bet kovingai nusiteikę japonai dar ketvirtojo kėlinio pradžioje deficitą ištirpdė iki minimalaus (76:77).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Yuta Watanabe

Vis dėlto rungtynių pabaiga priklausė Brazilijai, kuri pergalingame mūšyje realizavo net 17 tritaškių iš 28 (61 proc.).

Daug tolimų metimų įmetė ir Japonijos krepšininkai (16 iš 41 – 39 proc.).

Kovą dėl atšokusių kamuolių brazilai laimėjo 49:34.

Japonijos rinktinė: Joshas Hawkinsonas 26 (5/6 trit., 10 atk. kam., 32 naud. bal.), Yuki Kawamura 21 (10 rez. perd.), Yuta Watanabe 14 (9 atk. kam.), Yudai Baba 11.

Brazilijos rinktinė: Bruno Caboclo 33 (4/4 trit., 17 atk. kam., 43 naud. bal.), Vitoras Benite 19 (5/7 trit.), Marcelinho Huertas 13 (8 rez. perd.).