Griūtis Puerto Rike pozicijų nesumenkino: Lietuvos rinktinė liko pasaulio dešimtuke

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė atnaujintą rinktinių reitingą, kuriame nepakitusią poziciją išsaugojo Lietuvos nacionalinė komanda.

Nors patyrė nesėkmę olimpinėje atrankoje Puerto Rike ir nepateko į Paryžiaus olimpines žaidynes, Lietuvos rinktinė ir toliau išlieka 10-oje vietoje, į kurią nusileido dar pernai.

Tai išlieka žemiausia Lietuvos rinktinės vieta nuo 2006 metų, kai pirmą kartą buvo sudarytas FIBA rinktinių reitingas. Aukščiausiai mūsiškiai buvo užkilę 2015 metais, kai rikiavosi trečioje vietoje.

Reitingo lyderiais išlieka penktą kartą iš eilės olimpiniais čempionais tapę JAV krepšininkai.

„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas ir Stephenas Curry

Į 2-ąją vietą iš 4-os pakilo bronzą Paryžiuje iškovoję serbai.

3-iąją poziciją išsaugojo pasaulio čempionai vokiečiai, kurie olimpinėse žaidynėse liko šalia medalių pakylos – ketvirti.

Į viršų šovė Paryžiuje iki finalo nusikasę prancūzai – jie iš 9 vietos palypėjo į 4-ąją.

FIBA nuotr./Victoras Wembanyama

Pirmąjį penketą užbaigia Kanada – ji Paryžiuje krito ketvirtfinalyje, bet pakilo per dvi pozicijas reitinge.

Pirmajame dešimtuke skaudžiausiai krito Ispanija ir Latvija.

Europos čempionai ispanai Paryžiuje neįveikė grupių etapo ir iš 2-os vietos nusileido į 6-ąją. Latviai, kaip ir lietuviai, pralaimėjo olimpinės atrankos finale ir iš 6-os pozicijos nukrito į 9-ąją.