2021 07 26

Ispanija galingu spurtu parbloškė šeimininkus ir Tokijuje startavo pergalingai

19-os taškų be atsako spurtą antrajame kėlinyje surengusi Ispanija apkartino šeimininkų startą olimpiniame krepšinio turnyre. Pasaulio čempionai C grupės rungtynėse užtikrintai 88:77 (18:14, 30:14, 21:28, 19:21) įveikė Japoniją ir įsirašė pirmą pergalę.
Ricky Rubio
Ricky Rubio / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ispanai atitrūkti paskutinėse pirmojo turo rungtynėse pabandė dar pirmajame kėlinuke, kuriame atitrūko 9 taškų persvara (18:9), tačiau žaidynių šeimininkai atlaikė pirmą varžovų šturmą.

Ryškiausia Japonijos žvaigždė Rui Hachimura prametė pirmuosius savo metimus, tačiau antrajame kėlinyje pagaliau pralaužė ledus ir tritaškiu rezultatą netgi išlygino (26:26).

Visgi tuomet į aikštę sugrįžo Ricky Rubio, tiesiog nuostabiai sudirigavęs ispaniškam orkestrui. Atakų organizatorius ir rinko taškus, ir skirstė perdavimus, o Ispanija spurtavo 19:0 ir į priekį pabėgo nepavejamai.

Svečių spurtą nutraukė bene įspūdingiausią rungtynių epizodą užfiksavęs R.Hachimura, kuris nepaisė autoritetų ir kamuolį sugrūdo per Pau Gasolį.

Įskaitant ir pirmąsias trečiojo ketvirčio minutes ispanai atkarpą laimėjo net 27:4.

Solidžiai trečiojo kėlinio pabaigą sužaidusi Japonija sugebėjo deficitą nuo -24 ištirpdyti iki -13, tačiau didelės reikšmės rungtynių baigčiai tai nebeturėjo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marcas Gasolis

Ispanus į priekį vedė krepšininkai, labiausiai prisidėję ir prie savo šalies triumfo 2019 metų planetos pirmenybėse – R.Rubio ir Marcas Gasolis.

R.Rubio vos per 21 min. surinko 25 naudingumo balus – 20 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai. Įžaidėjo +/ – rodiklis siekė net +27.

M.Gasolis per 19 min. pelnė 12 taškų ir dar atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Japonijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė NBA lygoje rungtyniaujantys R.Hachimura ir Yuki Watanabe, atitinkamai pelnę 20 ir 19 taškų.

Visgi Ispanijos rinktinė prižiūrėdama pavojingiausius varžovų žaidėjus atliko tikrai neblogą darbą – kartu sudėjus iš žaidimo jie pataikė tik 13 metimų iš 34.