2023 08 26

Įtampos kupinoje dramoje Puerto Rikas palaužė debiutavusį Pietų Sudaną

Įspūdingos įtampos rungtynėse Puerto Riko krepšininkai po pratęsimo 101:96 (24:29, 18:23, 18:15, 21:14, 20:15) palaužė Pietų Sudano rinktinę ir įsirašė pirmąją pergalę pasaulio čempionato B grupėje.
Pietų Sudanas – Puerto Rikas
Pietų Sudanas – Puerto Rikas / FIBA nuotr.

Pasaulio čempionate debiutavusi Pietų Sudano rinktinė dėjimais ir kitais Žvaigždžių rungtynes primenančiais epizodais ėmė diktuoti sąlygas rungtynėse, bet Puerto Rikas kvėpavo į nugarą.

Trečiajame kėlinyje Pietų Sudanas pirmavo 54:42.

Vis dėlto mačui baigiantis Puerto Rikas sugebėjo pavyti varžovus.

FIBA nuotr./Pietų Sudanas – Puerto Rikas

Wenyeno Gabrielio klaida leido puertorikiečiams pabėgti į kontraataką ir likus 16 sekundžių po ilgos pertraukos išsiveržti į priekį (79:78).

Pietų Sudanas turėjo teisę į paskutinę ataką, tačiau išsimetant kamuolį apmaudžiai slystelėjo kamuolį priimti turėjęs žaidėjas ir buvo užfiksuotas penkių sekundžių pažeidimas.

Tremontas Watersas sumetė abu baudų metimus, tačiau Pietų Sudano vedlys Carlikas Jonesas smeigė tritaškį, išlygindamas rezultatą (81:81) ir palikdamas varžovams kiek daugiau nei 10 sekundžių.

Po netaiklaus metimo po Pietų Sudano krepšiu užvirė kova dėl kamuolio. Galiausi arbitrai užfiksavo pražangą, kai likus 0,3 sek Ismaelis Romero pabandė įstumti kamuolį į krepšį.

Tačiau I.Romero nuo baudų metimo linijos prametė abu kartus ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Čia Puerto Rikas iškart jungė aukštesnę pavarą – du taškai su pražanga, tritaškis leido atsiplėšti ir nukeliauti iki pergalės.

Įspūdingas rungtynes sužaidė Pietų Sudano lyderis C.Jonesas, pelnęs 38 taškus (4/9 trit.), atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų. Iš viso jis surinko 43 naudingumo taškus.

Puerto Riko komandoje išsiskyrė Stephenas Thompsonas (21 taškas), T.Watersas (19) ir George'as Condittas (18).