2023 07 19

Lėtai įsibėgėjusios 19-metės atkrintamąsias pradėjo nupūsdamos Egiptą

Justė Jocytė sužaidė prasčiausias savo rungtynes, tačiau ir be ryškiausios savo žvaigždės pagalbos Lietuvos 19-metės krepšininkės pergalingai pradėjo pasaulio čempionato atkrintamąsias.
Ugnė Sirtautaitė
Ugnė Sirtautaitė / FIBA.com nuotr.
Temos: 1 Justė Jocytė

Europos U18 čempionės planetos pirmenybių aštuntfinalyje 86:64 (18:24, 22:13, 28:13, 18:14) sutriuškino bendraamžes iš Egipto.

Ketvirtfinalyje mūsiškių dabar lauks Ispanija arba Taivanas.

17-metė rinktinės lyderė J.Jocytė šįkart per 19 su puse minutės pelnė tik 3 taškus (0/2 dvit., 1/1 trit., 4 rez. perd.), o pirmąjį kėlinį Viliaus Stanišausko auklėtinės egiptietėms netgi pralaimėjo (18:24).

FIBA.com nuotr./Justė Jocytė

Vis dėlto jau antrajame kėlinyje lietuvės susigrąžino iniciatyvą (40:32), o nuo egiptiečių galutinai atitrūko trečiajame kėlinyje (68:50), nubraukdamos bet kokią intrigą.

Net penkios lietuvės pasižymėjo dviženkliu rezultatyvumu, o naudingiausiai ir rezultatyviausiai žaidė Dariaus Sirtauto dukra Ugnė Sirtautaitė, pelniusi 19 taškų (6/9 dvit., 1/1 trit., 4/6 baud.), sugriebusi 6 kamuolius ir surinkusi 25 naudingumo balus.

Lietuva U19: Ugnė Sirtautaitė 19 (6 atk. kam., 25 naud. bal.), Viltė Andrunavičiūtė 18 (4/7 trit.), Rusnė Augustinaitė 13, Sintija Aukštikalnytė 12 (5 atk. kam.), Gerda Raulušaitytė 11 (7 atk. kam.), ... Justė Jocytė 3 (4 rez. perd.).

Egiptas U19: Jana Elalfy 28 (13 atk. kam.), Jana Sallman 9 (7 atk. kam.), Tamara Ibrahim 7.

Grupių etapą lietuvės baigė nesėkme 78:80 japonėms, tad C grupėje finišavo antros. Prieš tai mūsiškės 84:66 sutriuškino itales ir 71:45 – braziles.

Egipto 19-metės D grupėje laimėjo vos sykį – 60:56 prieš Kiniją, nors po dviejų kėlinių buvo atsilikusios net 20:44. Kituose susitikimuose egiptietės 71:103 nusileido čekėms ir net 44:100 – kanadietėms.