2023 07 15

J.Jocytės vedama Lietuvos U19 rinktinė įspūdingai patiesė braziles

Pergale pasaulio U19 merginų čempionatą pradėjo Lietuvos rinktinė – vedama Justės Jocytės 71:45 (21:2, 17:21, 16:12, 17:10) sutriuškino Brazilijos krepšininkes.
Justė Jocytė
Justė Jocytė / FIBA nuotr.
Temos: 1 Justė Jocytė

Lietuvaitės įspūdingai pradėjo rungtynes. Varžovėms per pirmąjį kėlinį leido pelnyti vos du taškus, nors būtent brazilės pasižymėjo pirmosios.

Praleidusios pirmuosius taškus, lietuvės atsakė spurtu 24:0.

Antrasis ketvirtis kiek sėkmingesnis buvo jau varžovėms, tačiau jos iki pertraukos priartėjo tik nežymiai – 38:23.

Per trečiajį kėlinį lietuvės vėl kiek padidino savo pranašumą (54:35), o galiausiai per paskutiniąsias dešimt minučių sutvarkė formalumus ir šventė abejonių nekeliančią pirmąją pergalę.

J.Jocytė pelnė 21 tašką (3/4 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Rusnė Augustinaitė surinko 12 taškų, Neda Pliatkutė ir Sintija Aukštikalnytė po 10.

Brazilijos U19 komandos gretose išsiskyrė 10 taškų surinkusi Giovanna Rocha da Silva.

Brazilės pataikė vos vieną tritaškį (1/17, 6 proc.), kai lietuvės įsūdė devynis (9/27, 33 proc.).

Antroji dvikova C grupėje mūsiškių laukia jau sekmadienį, kuomet 15.45 val. prasidės mačas su italėmis.

Lietuva: Justė Jocytė 21, Rusnė Augustinaitė 12, Neda Pliatkutė ir Sintija Aukštikalnytė po 10, Gerda Raulušaitytė 7, Ugnė Sirtautaitė 6.

Brazilija: Giovanna Rocha da Silva 10, Ana Beatriz Passos Alves Da Silva 8, Arianny Francisco De Oliveira 7.