2023 07 18

Japonių sprigtas – J.Jocytės vedamos 19-metės patyrė dramatišką pralaimėjimą

Justė Jocytė pabaigoje nėrėsi iš kailio, metė ir lemiamą metimą, tačiau kamuolys išsisuko iš lanko, o Lietuvos (2-1) merginų (iki 19 metų) rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasaulio čempionate.
Justė Jocytė
Justė Jocytė / FIBA.com nuotr.
Temos: 1 Justė Jocytė

C grupės lyderių mūšyje Viliaus Stanišausko auklėtinės 78:80 (13:16, 28:28, 17:21, 20:15) turėjo pripažinti Japonijos (3-0) bendraamžių pranašumą.

Mūsiškės grupėje finišavo antros ir aštuntfinalyje susitiks su 3 vietą D grupėje užėmusiomis jaunosiomis Egipto krepšininkėmis.

Net 16:2 antrajame kėlinyje spurtavusios lietuvės šovė į priekį 32:20 ir, atrodė, nužingsniuos iki trečios pergalės, bet japonės atsakė savo spurtu 3:17.

Įsibėgėjusios varžovės trečiajame kėlinyje pirmavo ir dviženkle persvara (50:61), bet lietuvės rankų nenuleido.

Iniciatyvos pabaigoje ėmėsi J.Jocytė. Rinktinės lyderė pelnė 6 taškus iš eilės ir taikliomis baudomis išlygino rezultatą likus žaisti 31 sekundę (78:78).

Deja, apsiginti nepavyko. Nanami Tsuno pataikė dvitaškį (78:80), palikdama lietuvėms 11 sekundžių. V.Stanišauskas praprašė minutės pertraukėlės, po kurios kamuolys iš karto buvo atiduotas J.Jocytei. Ji prasiveržė arčiau krepšio, bet jos metimas išsisuko iš lanko ir japonės triumfavo.

Rinktinės lyderė J.Jocytė šiose rungtynėse padarė net 8 klaidas.

FIBA.com nuotr./Viltė Andrunavičiūtė

Neišgelbėjo mūsiškių ir fantastiškas Viltės Andrunavičiūtės šou. Ji pataikė 5 tritaškius iš 7, pelnė daugiausiai – 25 taškus – ir surinko 28 naudingumo balus.

Lietuva U19: Viltė Andrunavičiūtė 25 (5/7 trit.), Justė Jocytė 18 (6 rez. perd., 6 atk. kam., 8 klaid.), Rusnė Augustinaitė 11, Ugnė Sirtautaitė 10 (7 atk. kam.).

Japonija U19: Minami Yabu 23 (6 atk. kam.), Nanami Tsuno 19 (7 rez. perd.), Haru Owaki 13.