Kosminis krepšinis: iš pelenų pakilę serbai patiesė australus ir žengė į pusfinalį

Įspūdingą pergalę Paryžiaus olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje iškovojo Serbijos rinktinė, kuri 95:90 (17:31, 25:23, 25:11, 15:17, 13:8) palaužė Australijos krepšininkus ir dramatiškai iškopė į pusfinalį.

Pusfinalyje serbai susikaus su Brazilijos ir JAV rinktinių poros nugalėtoju.

Mačą įspūdingai pradėjo australai, kurie tiesiog antrajame kėlinyje pradėjo šluoti serbus ir vedami siautėjusio Patty Millso susikrovė 24 taškų pranašumą (46:22).

Ir kai atrodė, kad australai lengvai nuriedės į pusfinalį, serbai parodė savo kovotojų charakterį. Aleksa Avramovičius įsikibo į P.Millsą, serbai visiškai surakino varžovus gynyboje, o žvėriškas spurtas 39:14 leido trečiojo kėlinio pabaigoje persverti rezultatą (61:60).

Likus kiek mažiau nei 9 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos serbai jau turėjo 6 taškų persvarą (73:67).

Likus 3,5 minutės serbai pirmavo 78:75, tačiau Joshas Giddey tritaškiu išlygino rezultatą (78:78). Visgi netrukus australas prasižengė prieš tritaškį metantį Vasilije Micičių, o šis sumetė baudas ir serbai vėl pirmavo (81:78).

Netrukus J.Giddey sušvelnino skirtumą (80:81), tačiau praleido du šansus persverti rezultatą, o likus 9,8 sekundės pražangą išprovokavęs V.Micičius pataikė tik vieną baudą ir nutolino serbus (82:80).

Lemiamu metu kamuolį gavęs P.Millsas buvo šaltakraujis: jis paskutinėje atakoje pataikė dvitaškį ir išplėšė pratęsimą (82:82).

Likus daugiau nei 2,5 minutės iki pridėto laiko pabaigos rezultatas buvo lygus (87:87), tačiau J.Giddey smeigė tritaškį (90:87). Filipas Petruševas atsakė baudomis, Nikola Jokičius pataikė dvitaškį, o likus 25 sekundėms N.Jokičius metimu atšokus dar labiau nutolino serbus (93:90).

Lemiamoje savo atakoje australai suklydo, o serbai baudomis įtvirtino pergalę.

Paskutinis toks ryškus sugrįžimas į rungtynes po pertraukos užfiksuotas 1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse, kuomet NVS rinktinė panaikino 12 taškų deficitą prieš Lietuvos rinktinę ir laimėjo mačą 92:80.

Apskritai, tai yra didžiausias sugrįžimas olimpinių žaidynių istorijoje. Prieš tai niekas nėra panaikinęs 24 taškų deficito ir laimėjęs.

Į pergalę serbus vedė žvėriškas N.Jokičius, kuris surinko 21 tašką, 14 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvius perdavimus ir 37 naudingumo balus.

Tuo metu australų neišgelbėjo P.Millso ir J.Giddey tandemas, atitinkamai pelnęs 26 ir 25 taškus.

Serbija: Nikola Jokičius 21 (14 atk. kam., 9 rez. perd.), Bogdanas Bogdanovičius 17 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Vasilije Micičius 14 (6 rez. perd.), Marko Guduričius 11, Aleksa Avramovičius 10.

Australija: Patty Millsas 26, Joshas Giddey 25 (5 atk. kam., 7 kld.), Jackas McVeighas 13, Dante Exumas 12.