Kosminis krepšinis: stebuklingai sugrįžusi JAV patiesė gyvenimo rungtynes žaidusius serbus

Paryžiuje vykstančių olimpinių žaidynių krepšinio turnyre serbai buvo labai arti didžiulės sensacijos, tačiau NBA žvaigždynas lemiamu metu parodė, kad vis dar yra geriausi krepšininkai planetoje. JAV rinktinė didžiąją rungtynių dalį buvo priversta vytis nuostabiai žaidusius serbus, tačiau vis tiek laimėjo pusfinalio mačą – 95:91.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Fantastiškai žaidę serbai į priekį truktelėjo nuo pirmojo kėlinio pabaigos.

Serbija užtikrintai rinko taškus ir antrajame kėlinyje net pirmavo rekordine septyniolikos taškų persvara.

Po didžiosios pertraukos JAV pabandė įjungti aukštesnę pavarą, bet artėti sekėsi sunkiai.

Į ketvirtą kėlinį LeBronas Jamesas ir jo kompanija atsinešė trylikos taškų deficitą.

Galiausiai savo jėgą favoritai pradėjo rodyti lemiamomis minutėmis. Stipriai pagerinę gynybą, amerikiečiai pradėjo žaibiškai artėti ir likus 3:39 min. L.Jamesas prasiveržimu galiausiai išlygino rezultatą – 84:84.

Dar po akimirkos puikiai rungtyniavęs Stephenas Curry tritaškiu persvėrė rezultatą (87:86) ir sustabdyti įsibėgėjusių NBA žvaigždžių serbai su keturias pražangas turėjusiu Nikola Jokičiumi jau nepajėgė.

Bogdanas Bogdanovičius prasidėjus paskutinei minutei dar buvo sumažinęs atsilikimą iki dviejų taškų, bet kitos atakos metu labai sudėtingą metimą pataikė Kevinas Durantas ir JAV triumfavo.

Nugalėtojams S.Curry pelnė 36 taškus, 19 pridėjo Joelis Embiidas, 16 – trigubą dublį surinkęs L.Jamesas.

Serbams B.Bogdanovičius įmetė 20 taškų, N.Jokičius – 17.

Šios komandos susitiko jau grupių etape – tuomet amerikiečiai buvo ženkliai stipresni (110:84).

Finale amerikiečiai susitiks su šeimininkais prancūzais, kurie pirmajame pusfinalyje netikėtai palaužė pasaulio čempionus vokiečius.

JAV: Stephenas Curry 36 (9/14 tritaškių, 8 atk. kam.), Joelis Embiidas 19, LeBronas Jamesas 16 (12 atk. kam., 10 rez. perd.), Kevinas Durantas 9.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 20 (3/10 tritaškių, 4 atk. kam.), Nikola Jokičius 17 (7/11 dvitaškių, 0/6 tritaškių, 5 atk. kam., 11 rez. perd.), Aleksa Avramovičius 15, Marko Guduričius, Ognjenas Dobričius ir Filipas Petruševas po 9, Vasilije Micičius 8.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?