Krepšinio milžinų akistatoje K.Duranto užkurti amerikiečiai susitvarkė su serbais

Amerikos ir Europos krepšinio milžinų akistatoje JAV rinktinė galiausiai atitrūko nuo Serbijos ir olimpinio turnyro C grupėje šventė solidžią pergalę – 110:84 (25:20, 33:29, 26:16, 26:19).
Kevinas Durantas
Kevinas Durantas / „Scanpix“ nuotr.

Serbai ilgai kvėpavo amerikiečiams į nugarą ir rungtynėse nebuvo pastumdėliais, tačiau antroje mačo pusėje amerikiečių pasiūlyto tempo neatlaikė ir pralaimėjo -26 taškų skirtumu.

Kevinas Durantas nugalėtojams pelnė 23, LeBronas Jamesas – 21 tašką. Karalius Jamesas taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, bet šešiskart suklydo.

Jrue Holiday surinko 15, Devinas Bookeris – 12, Anthony Edwardas ir Stephenas Curry – po 11 taškų.

Amerikiečiai pataikė 18 tritaškių iš 32 (56 proc.), kai serbai tolimus metimus realizavo tik 24 proc. taiklumu (9/37).

Serbams Nikola Jokičius pelnė 20 taškų. Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Jis vienintelis serbų komandoje, kurio +/– rodiklis nebuvo neigiamas (lygus 0).

Bogdanas Bogdanovičius surinko 14, Ognjenas Dobričius – 13, Vasilije Mičičius – 11, Aleksa Avramovičius – 10 taškų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Serbijos krepšinio sirgalius

Jokio startinio jaudulio į rungtynes tarsi neatsinešę serbai šoko į priekį ir netikėtai išsiveržė 10:2.

Amerikiečių reikalus ėmė taisyti tolimi metimai – Devinas Bookeris pataikė dukart, bei aikštėje pasirodžiusio Kevino Duranto šou.

KD šaudė neužsikirsdamas ir iki pertraukos per 8,5 minutės sumetė 21 tašką neprametęs nė karto!

Nepaisant to, antrojo kėlinio pabaigoje komandas dar skyrė du taškai - 46:44 pirmavo amerikiečiai. Antroje pusėje jų pranašumas buvo akivaizdesnis net ir be didesnio K.Duranto indėlio.

C grupėje abiejų komandų dar laukia akistatos su Puerto Riko ir Pietų Sudano ekipomis.