2023 09 03

Latvių pasaka tęsiasi: nukovę brazilus žengė į geriausiųjų aštuonetuką

Latvija – tarp aštuonių geriausių pasaulio krepšinio čempionato komandų! Milžinišku noru degę „braliukai“ kelyje į turnyro ketvirtfinalį perlipo paskutinį – Brazilijos – barjerą. Tritaškiais varžovus apipylę latviai laimėjo 104:84 (22:20, 23:22, 36:21, 23:21).

Latviams tai debiutas pasaulio čempionate.

Antrojo etapo L grupėje jie sujaukė situaciją iš pradžių patiesdami ispanus, o dabar įveikdami Braziliją.

Dėl likusio bilieto į atkrintamąsias L grupėje kovos Ispanija ir Kanada.

Latviai šiek tiek geriau pradėjo rungtynes (9:3), tačiau dvi greitas pražangas užsidirbo Rolandas Šmitas.

Nepaisant to, antrojo kėlinio pradžioje latviai jau turėjo dviženklę persvarą – 32:22.

Brazilų komandoje X faktoriumi tapo Lucas Diasas, svarbiais momentais patempęs į priekį Pietų Amerikos atstovus (42:41).

Trečiajame kėlinyje latvius truktelėjo buvęs Kėdainių „Nevėžio“ žaidėjas Artūras Žagaras. Po kelių jo išpuolių latviai nutolo 55:49.

Brazilai kabinosi, bet du fantastiški Davio Bertanio tritaškiai laikė latvius priekyje – 63:57, o Kristerio Žoriko tolimas šūvis su pražanga grąžino dviženklį atstumą – 67:57.

Bangą pagavę latviai dar labiau tolo (71:57), ir prieš ketvirtą kėlinį įgijo 18 taškų pranašumą – 81:63.

Artūras Kurucas ketvirtą kėlinį pradėjo tolimu metimu (84:63), ir likusį rungtynių laiką iš esmės pavertė formalumu. Brazilai intrigos neatgaivino ir liko už atkrintamųjų borto.

Latviai sumetė net 16 tolimų metimų metimų (16/33, 48 proc., brazilai 7/24, 29 proc.).

Geriausias čempionato rungtynes sužaidė Andrejs Gražulis, surinkęs net 24 taškus ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. A.Žagaras pelnė 17, D.Bertanis – 14, A.Kurucas – 12, o R.Šmitas – 10 taškų.

Brazilų gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs Bruno Caboclo.