2023 09 05

Lietuvišką košmarą užmiršę amerikiečiai nepadoriu skirtumu sutrypė italus

Po sensacingo pralaimėjimo Lietuvai išvadas padarę JAV krepšininkai antradienio pavakarę be didesnių problemų 100:63 FIBA pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje sutriuškino Italijos rinktinę.

Steve'o Kerro auklėtiniai žengė tarp keturių stipriausių planetos komandų ir pusfinalyje susitiks su Vokietijos ir Latvijos poros nugalėtoja.

Italai, kaip ir pirmą ketvirtfinalį serbams pralaimėję lietuviai, toliau tęs kovą dėl 5-8 vietų.

Rungtynių su Lietuva klaidų nekartoję amerikiečiai iš karto stvėrė jautį už ragų ir jau pirmą ketvirtį baigė turėdami dviženklę persvarą – 24:14.

Net ir įgijusi apčiuopiamą pranašumą, JAV apsukų nemažino ir visus formalumus išsprendė jau iki pertraukos – 46:24.

Per pirmą mačo pusę italų įmesti 24 taškai buvo prasčiausias šios komandos rezultatas pasaulio čempionatuose nuo 1970-ųjų, kai į sovietų krepšį „Azzurri“ iki pertraukos įmetė 22.

Antroji mačo pusė tebuvo formalumas.

JAV rinktinei Mikalas Bridgesas pelnė 24 taškus, Tyrese'as Haliburtonas pridėjo 18.

Italų lyderis Simone Fontecchio surinko 18 taškų.

Italija: Simone Fontecchio 18 (5 atk. kam.), Stefano Tonutas 11 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Marco Spissu 8, Nicolo Melli 5 (9 atk. kam.).

JAV: Mikalas Bridgesas 24, Tyrese'as Haliburtonas 18, Austinas Reavesas 12 (4 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 9 (4 rez. perd.).