Lietuvos skriaudikas Puerto Rikas olimpinį turnyrą pradėjo nesėkmingai

Lietuvos rinktinei duris į Paryžių užtrenkęs Puerto Rikas pralaimėjimu pradėjo olimpinį krepšinio turnyrą. C grupės mače puertorikiečiai 79:90 (28:20, 26:28, 15:23, 10:19) nusileido Pietų Sudanui.
Puerto Rikas – Pietų Sudanas
Puerto Rikas – Pietų Sudanas / „Scanpix“ nuotr.

Pietų Sudanas lietuvių skriaudikus į gniaužtus suėmė po didžiosios pertraukos. Antroje mačo pusėje Puerto Rikas sukrapštė vos 25 taškus.

Afrikiečiai po dviejų kėlinių atsilikinėjo 48:54, tačiau trečią ketvirtį pradėjo spurtu 11:0 ir išliko priekyje iki mačo pabaigos.

Nugalėtojams Carlikas Jonesas pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Marialas Shayokas pridėjo 15 taškų.

Puerto Riko gretose išsiskyrė Jose Alvarado, pelnęs 26 taškus, ir Tremontas Waters, surinkęs 18.

Puerto Riko šansai žengti į atkrintamąsias po šio pralaimėjimo ženkliai komplikavosi, mat grupėje dar laukia favoritės JAV ir Serbijos rinktinės.

Pietų Sudanui tai – istorinė, pirmoji pergalė olimpinėse žaidynėse. Ir kerštas Puerto Rikui už pralaimėjimą pasaulio čempionate.

„Laukėme visus metus šių rungtynių, kad galėtume atsikerštyti“, – po rungtynių sakė Pietų Sudano treneris Royalis Ivey.