Nuo sensacijos skyrė keli centimetrai: JAV moterys apgynė olimpinį titulą

JAV moterų krepšinio rinktinė nebuvo pralaimėjusi olimpinėse žaidynėse 32 metus, bet atsidūrė labai arti to Paryžiaus žaidynių finale. Vis dėlto keli centimetrai lėmė, jog amerikietės iškovojo pergalę prieš Prancūziją – 67:66 (15:9, 10:16, 20:18, 22:23).

JAV rinktinė pastarąjį sykį olimpinėse žaidynėse rungtynes pralaimėjo dar 1992 metais Barselonoje, kai nusileido pusfinalyje Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) komandai ir tenkinosi bronza.

Bet nuo tada amerikietės laimėjo visas rungtynes, o šią seriją dramatiškai pratęsė ir Paryžiuje.

Žaidynių šeimininkės prancūzės trečiajame kėlinyje turėjo 10 taškų pranašumą ir kūrė sensacingą istoriją, bet JAV krepšininkės grįžo į kovą ir paskutinėmis minutėmis neženkliai pirmavo.

Kelsey Plum sumetė baudas likus 11 sekundžių ir nutolino JAV iki 65:61, bet Gabby Williams į tai atsakė tritaškiu (64:65).

Tuomet baudų metimus pataikė ir Kahleah Copper, nutolindama amerikietes iki 67:64, bei palikdama prancūzių atsakui 3,8 sek.

Komandos lyderė Marine Johannes nusprendė nemesti iš aikštės vidurio ir atlikti perdavimą G.Williams, kuri su sirena pataikė metimą nuo lentos ir jau norėjo švęsti pratęsimą.

Vis dėlto teisėjai užfiksavo, kad prancūzė vos užmynė tritaškio liniją, o tai patvirtino ir peržiūra. Tad amerikietės išsigelbėjo vos vieno taško skirtumu – 67:66.

Tai buvo jau 61-oji jų pergalė iš eilės olimpinėse žaidynėse ir aštuntas paeiliui aukso medalis.

Prancūzės olimpiniame finale žaidė pirmą sykį – prieš trejus metus Tokijuje jos laimėjo bronzą.

JAV: A'ja Wilson 21 (6/14 dvit., 9/12 baud., 13 atk. kam., 4 blk.), Kelsey Plum ir Kahleah Copper po 12.

Prancūzija: Gabby Williams 19 (7 atk. kam.), Marine Johannes (1/8 trit.) ir Valeriane Ayayi po 9.