Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 07 09

Per stiprūs: dominavę amerikiečiai nusiuntė lietuvius į mažąjį finalą

Lietuvos U-17 vaikinų rinktinė pasaulio čempionato pusfinalyje nerado būdų sustabdyti galingai žaidusių JAV krepšininkų – pralaimėta 62:89 (7:21, 14:17, 20:26, 21:25).
Lietuva – JAV
Lietuva – JAV / FIBA nuotr.

Amerikiečiai tiesiog skraidė virš lietuvių galvų ir nepaliko Remigijaus Bardausko auklėtiniams jokių vilčių.

Varžovai nuo pat pirmų minučių sukaustė Lietuvos krepšininkus ir galingai spurtavę pabėgo į priekį (2:17).

Antro kėlinio pradžioje daugiau nei tris minutes lietuviai nepajėgė pelnyti taškų, amerikiečių persvara dar padidėjo (7:24).

Po kelių sėkmingų epizodų gynyboje ir puolime lietuviai kiek atkuto. Skirtumą grąžino iki vienženklio, kai ataką prasiveržimu užbaigė Vytautas Žygas (19:27).

Vis dėlto amerikiečiai į tai sureagavo ir ilsėtis komandos išėjo esant 17-ikos taškų skirtumui (21:38).

Per pirmuosius du kėlinius lietuviai pataikė tik 23 proc. metimų (5/22 dvit., 3/13 trit.) ir suklydo 13 kartų.

Nepaisant mažo komandos rezultatyvumo, iki pertraukos V.Žygo sąskaitoje jau buvo 10 taškų.

Įpusėjus trečiajam kėliniui Petro Padegimo tritaškis sumažino skirtumą iki 13 taškų (34:47), tačiau pasiekti lūžį lietuviams nepavyko.

Amerikiečiai atakas užbaiginėjo dėjimais, o skirtumas šoko iki 20-ies taškų (36:56). Kopti į tokį kalną lietuviams tapo per sunku ir intrigos nebeliko.

Cooperis Flaggas ir DJ Wagneris dar pataikė iš toli (38:64) ir likusią rungtynių dalį pavertė formalumu.

Lietuviams tai pirmas pralaimėjimas turnyre.

Pusfinalyje lietuviai kausis su Prancūzijos krepšininkais, kurie 53:68 nusileido Ispanijos septyniolikmečiams.

Primename, kad turnyro ketvirtfinalyje lietuviai 73:44 susitvarkė su Lenkijos rinktine.

Lietuva: Vytautas Žygas 17, Justas Stonkus 13, Petras Padegimas 11, Aleksas Bieliauskas 8.

JAV: Jeremy Fearsas Jaunesnysis 18, Karteris Knoxas 14, Davidas Castillo ir DJ Wagneris po 12, Koa Peatas 9.