Šeimininkų žygis tęsiasi: šaltakraujiški E.Fournier dūriai išvedė prancūzus į pusfinalį

Pergalę Paryžiaus olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje iškovojo Prancūzijos rinktinė. Šeimininkai 82:73 (23:10, 22:19, 16:21, 21:23) palaužė Kanados krepšininkus ir iškopė į pusfinalį.

Pusfinalyje prancūzai ketvirtadienį susitiks su Vokietijos krepšininkais.

Mačą kur kas geriau pradėjo prancūzai, kurie dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (19:8).

Ir ties tuo šeimininkai nesustojo: vėliau sekė dar vienas spurtas ir patempti „X faktoriaus“ Isaia Cordinier, kuris per 16 minučių pelnė 16 taškų, prancūzai trečiojo ketvirčio pradžioje įgijo 19 taškų persvarą (48:29).

Tačiau kanadiečiai nepasidavė: lyderio vaidmens ėmėsi Shai Gilgeousas-Alexanderis ir po spurto 17:6 deficitas sumenko iki 8 taškų (46:54).

Visgi Mathiaso Lessorto energijos užkurti prancūzai sugebėjo kiek stabilizuoti situaciją ir į lemiamą ketvirtį atsinešti dviženklį pranašumą (61:50).

Kanada lemiamą kėlinį pradėjo pakiliai ir sumažino skirtumą iki 6 taškų (55:61). Netrukus Sh.Gilgeousas-Alexanderis turėjo progą dar labiau priartinti kanadiečius, tačiau prametė abi baudas, o likus 5 minutėms iki mačo pabaigos Prancūzija stabilizavo situaciją (65:55).

Kanadiečiai vėl atsisakė pasiduoti ir likus 4 minutėms komandas skyrė vos 5 taškai (60:65). Tačiau tuomet suspindo Evanas Fournier, kuris smeigė tritaškį, pataikė dvitaškį likus 2,5 minutės prancūzai pirmavo 9 taškais (71:62).

Kanadiečiai dar bandė grįžti, tačiau E.Fournier likus minutei tritaškiu uždarė rungtynes (76:66).

Per paskutines 3:48 min. E.Fournier pelnė 10 taškų. Iš viso jo sąskaitoje per 24,5 minutės buvo 15 taškų.

Itin rezultatyviai nugalėtojų gretose žaidė iššovęs I.Cordinier. Vos 5,7 taško turnyre iki tol rinkęs gynėjas pelnė 20 taškų. 22 pridėjo Guerschonas Yabusele.

Nuo pralaimėjimo kanadiečių neišgelbėjo Sh.Gilgeousas-Alexanderis, kuris surinko 27 taškus, 5 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 22 (5 atk. kam.), Isaia Cordinier 20, Evanas Fournier 15, Mathiasas Lessortas 13 (5 atk. kam.).

Kanada: Shai Gilgeousas-Alexanderis 27 (5 atk. kam.), R.J.Barrettas 16, Luguentzas Dortas 8.