2023 09 01

Sunkus kalnas: prieš mačą su Lietuva amerikiečiai vargo su Juodkalnija

JAV krepšininkai (4-0) antrojoje dalyje nugalėjo Juodkalniją (2-2) ir būsimą mačą su Lietuva pasitinka nepralaimėję.

Pasaulio čempionato favoritai vargo su su Juodkalnija pusę rungtynių.

Bet po pertraukos įjungę aukštesnę pavarą amerikiečiai 85:73 (19:18, 18:20, 24:17, 24:18) įveikė juodkalniečius.

Anthony Edwardsas įsižaidė antrojoje rungtynių pusėje. Per pirmą mačo pusę visus 5 metimus prametęs „Minnesota Timberwolves“ gynėjas po pertraukos pelnė visus savo 17 taškų, o jo vedama JAV komanda įgijo persvarą, nors po dviejų kėlinių buvo atsilikę 1 tašku.

Likus žaisti keturias minutes juodkalniečiai dar buvo atsilikę tik 5 taškais, bet tada JAV rinktinė atitrūko ir užsitikrino pergalę bei kelią į ketvirtfinalį.

Juodkalniją į priekį vedė Nikola Vučevičius, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 16 kamuolių.

Amerikiečiai iš pradžių labai prastai atakavo iš toli, galiausiai pataikę 5 tritaškius iš 19, o ir dvitaškių tikslumas siekė tik 45 proc.

Kovą dėl kamuolių po krepšiais jie pralaimėjo juodkalniečiams 31-49.

Naujai sudarytoje J grupėje JAV rinktinė yra lyderė, laimėjusi visas ketverias rungtynes.

Juodkalnija pirmajame etape buvo įveikta Lietuvos, o dabar patyrė antrą nesėkmę.

Penktadienį J grupėje dar žais Lietuva (3-0) ir Graikija (2-1).

O sekmadienį JAV susidurs su Lietuvos rinktine, o graikai su juodkalniečiais.

JAV: Anthony Edwardsas 17, Austinas Reavesas 12, Jarenas Jacksonas Jr 11, Mikalas Bridgesas ir Tyrese'as Haliburtonas (6 rez. perd.) po 10;

Juodkalnija: Nikola Vučevičius 18 (16 atk. kam.), Kendrickas Perry 14, Nikola Ivanovičius 9.