Wembio ir veterano vedami prancūzai susitvarkė su brazilais

Olimpinio krepšinio turnyro B grupės rungtynėse šeimininkai prancūzai įveikė Brazilijos rinktinę – 78:66 (15:23, 24:13, 18:9, 21:21).
Victoras Wembanyama
Victoras Wembanyama / „Scanpix“ nuotr.

Brazilai puikiai pradėjo rungtynes – įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo 12:5. Antrojo kėlinio pradžioje jų persvara tapo dviženklė – 27:15.

Vis dėlto Nicola Batumo ir Victoro Wembanyamos faktoriai pakeitė žaidimo eigą.

35-erių N.Batumas surakino Marcelinho Huerto veiksmus puolime, o įsisiautėjęs V.Wembanyama ėmė žibėti ir gynyboje, ir puolime.

Dėjimas puolimas, blokas gynyboje ir prancūzai netruko pasivyti varžovus.

Po dviejų kėlinių jau žaidynių šeimininkai buvo priekyje – 39:36.

Sėkmingiau prancūzai žaidė ir po pertraukos, jie pabėgo 57:45.

Ketvirtajame kėlinyje brazilams buvo pavykę priartėti (62:58), tačiau rezervo „perlaužti“ rungtynių joms baigiantis neužteko.

„Scanpix“ nuotr./Victoras Wembanyama blokuja varžovo metimą

N.Batumas ir V.Wembanyama pelnė po 19 taškų.

Olimpinėse žaidynėse debiutavęs Wembis taip pat atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir blokavo 3 metimus.

Brazilams Leo Meindlas ir Cristiano Felicio pelnė po 14, M.Huertas – 11 taškų.