Žūtbūtinę pergalę pagriebę graikai išsaugojo viltis žengti į ketvirtfinalį

Svarbią pergalę Paryžiaus olimpinių žaidynių krepšinio turnyre iškovojo Graikijos rinktinė (1-2), kuri 77:71 (25:24, 28:12, 9:14, 15:21) įveikė Australijos krepšininkus (1-2) bei išsaugojo viltis žengti į ketvirtfinalį.

Graikams tai buvo žūtbūtinė pergalė, bet patekimo į ketvirtfinalį ji negarantavo. Jie A grupėje užėmė trečiąją vietą.

Dabar laukia +/ – rodiklio skaičiavimas. Į ketvirtfinalį patenka dvi geriausios trečiąją vietą užėmusios komandos. Pirma geriausia šiuo metu Brazilija (-7), kuri po šio mačo žengė į ketvirtfinalį o graikai turi -8. Tai reiškia, kad graikų likimas spręsis Serbijos ir Pietų Sudano mače. Jeigu serbai laimės bent 3 taškais arba Pietų Sudanas 24 taškais, graikai žengs į ketvirtfinalį.

Tuo metu australai užėmė antrąją vietą ir iškopė į ketvirtfinalį.

Mačas prasidėjo komandoms žengiant koja kojon, tačiau antrajame kėlinyje graikai surengė galingą spurtą 28:12 ir į pertrauką nusinešė 17 taškų pranašumą (53:36).

Trečiojo kėlinio metu graikai laikė dviženklį atstumą, tačiau australams pavyko šiek tiek priartėti (50:62), o likus 5,5 minutės po australų spurto 15:7 skirtumas ištirpo iki 4 taškų (65:69).

Australai nesustojo: Jockas Landale'as ir Patty Millsas pelnė po dvitaškį ir kvėpavo į graikų nugaras (69:71).

Netrukus Vasilis Toliopoulos patraukė graikus ir įsmeigė svarbų tritaškį (74:69).

Likus minutei iki mačo pabaigos australai atsiliko vos 4 taškais (70:74), tačiau tuomet Thomasas Walkupas įsmeigė tritaškį (77:70) ir padėjo tašką.

Į pergalę graikus vedė G.Antetokounmpo, kurio sąskaitoje buvo 20 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 26 naudingumo balai.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 20, Thomasas Walkupas 18, Kostas Mitoglou (7 atk. kam.) ir Vasilis Toliopoulos po 13.

Australija: Jockas Landale'as 17 (8 atk. kam.), Patty Millsas 13, Dysonas Danielsas 11 (6 atk. kam., 8 rez. perd.).