Kaip sutramdyti nevalyvus kaimynus?

Ką daryti, jei kaimynė veisia tarakonus? Vieno kambario bute ji laiko tris kates ir du šunis. Tarakonai lipa ir namo išorės, ir laiptinės sienomis. Tačiau, kaimynės teigimu, būtent pas ją vienintelę tarakonų nėra, nors pas visus yra. Ji nesutinka įsileisti tarakonų naikinimo tarnybos. Ką vis tik galime padaryti?
Ėstatymai neleidžia prievarta dezinfekuoti nevalyvų kaimynų namų.
Įstatymai neleidžia prievarta dezinfekuoti nevalyvų kaimynų namų. / BFL nuotr.

Šis atsakymas buvo rengiamas preziumuojant, kad gyvenate Vilniaus mieste. Šią aplinkybę svarbu paminėti dėl to, kad skirtingos savivaldybės gali turėti skirtingas taisykles dėl naminių gyvūnų laikymo.

Jūsų pagrindinė problema – nepatogumai bei baimė dėl ligų, kurias gali sukelti jūsų namuose apsigyvenę tarakonai. Deja, nėra teisės normų, leidžiančių pažeisti nuosavybės neliečiamybės principą priverstine tvarka įeinant į jūsų kaimynės namus ir juos dezinfekuojant. Todėl jūsų atveju paprasčiausias ir greičiausias būdas išspręsti problemą – susitarimas su kaimyne. Siūlytume dar kartą pabandyti su kaimyne susitarti dėl jos buto dezinfekavimo. Pokalbio metu taip pat siūlytume aptarti kaimynės gyvūnų laikymo bute aplinkybes ir sąlygas, turint omenyje žemiau pateikiamus paaiškinimus apie Vilniaus miesto savivaldybės nustatytas taisykles.

Laiške pastebėjote, jog kaimynė bute laiko tris kates ir du šunis. Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintomis Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklėmis (toliau – Taisyklės), maksimalus leistinas augintinių skaičius daugiabučio namo bute yra du šunys ar dvi katės arba vienas šuo ir viena katė, taip pat šuniukų ar kačiukų vados iki 4 mėn. amžiaus. Be to, šių naminių gyvūnų savininkas privalo registruoti savo gyvūnus bei turėti jų registracijos ir vakcinacijos dokumentus. Pažeidus šiuos reikalavimus, asmuo gali būti traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 str., kuris numato baudą iki 200 litų. Paminėtina ir tai, kad už Taisyklių pažeidimus gyvūnai gali būti iš šeimininko konfiskuojami.

Jei vis tik pasiekti geidžiamo rezultato derybų keliu nepavyktų, jūs galėtumėte kreiptis į  Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyrių, parašyti skundą ir nusiųsti jį elektroniniu paštu adresu viesoji.tvarka@vilnius.lt. Skunde turėtų būti aiškiai išdėstytos aplinkybės bei nurodomas Taisyklių pažeidėjos adresas. Šiame skunde taip pat galėtumėte pažymėti aplinkybę dėl higienos normų nesilaikymo, tuomet į šį pažeidimą taip pat būtų atkreipiamas dėmesys patikrinimo metu. Pažymėtina, kad jūs galite kreiptis asmeniškai arba, jei priklausote daugiabučių namų savininkų bendrijai, jos vardu.

Į šį klausimą atsakė advokatų kontoros „Borenius“ teisininkai. Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios
konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų