STT vadovas interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ taip pat pabrėžė, kad norint sumažinti korupciją reikia mažinti biurokratiją valstybės institucijose.
„STT bylas ištiria kvalifikuotai ir greitai, bet pastebime, kad kai kurios jų teismuose pernelyg ilgai nagrinėjamos. Tokiu atveju nepasiekiamas baudžiamojo proceso tikslas – greitai ir išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad jas padaręs žmogus būtų nubaustas. Juk ilgas bylos nagrinėjimas teisme gali lemti jos nutraukimą dėl senaties termino, o buvę kaltinamieji gali pareikšti ieškinius valstybei“, – sakė Ž.Pacevičius.
Pasak jo, siekiant išspręsti nepagrįstai ilgo baudžiamųjų bylų nagrinėjimo teismuose problemą, reikėtų griežtinti Baudžiamojo proceso kodekso, Teismų ir Advokatūros įstatymų nuostatas.
„2007 metais teismui perduota Vilniaus miesto savivaldybės administracijos departamento direktoriaus Dariaus Šalugos byla. Tačiau ji iki šiol nagrinėjama pirmosios instancijos teisme, nors apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senatis sueis 2012-ųjų gegužę“, – teigė STT direktorius.
Su korupcija kovojančios tarnybos vadovas pažymėjo, kad norint sumažinti korupcijos lygį šalyje reikia susirūpinti pagarba piliečiui ir biurokratijos mažinimu valstybės institucijose.
„Juk natūralu, kad pusę metų paprasčiausio valdininkų atsakymo nesulaukiantis žmogus pradeda manyti, jog nedavus kyšio reikalų sutvarkyti nepavyks“, – teigė Ž.Pacevičius.
„Vis dar nemažai valstybės ir savivaldybių institucijų elementariai nevykdo kai kurių privalomų Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatų. Į atsakingas pareigas valstybės tarnyboje vis dar skiriami asmenys, apie kuriuos nėra gauta informacijos iš STT, neatliekamas parengtų ir Seimui pateiktų teisės aktų projektų antikorupcinis vertinimas“, – vardijo pareigūnas.
Per devynis šių metų mėnesius STT tyrė 207 bylas, iš kurių 68 priskirtos sudėtingų bylų kategorijai. Sausio-rugsėjo mėnesiais baudžiamosiose bylose, kuriose ikiteisminį tyrimą atliko STT, nuteisti 44 asmenys.