Vilniaus ir Kauno medikai apsiklijavo kabinetų duris lipdukais, kad neima kyšių

Pasaulinės sveikatos dienos proga gydytojai dalyvauja antikorupcinėje akcijoje „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“.
Akcijos akimirka
Akcijos akimirka / Evgenijos Levin nuotr.

Pasaulinės sveikatos dienos proga šią savaitę medicinos ir teisės studentai bei dešimties Vilniaus ir Kauno poliklinikų ir ligoninių atstovai dalyvauja akcijoje „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“. Akcijos metu gydytojai ant savo kabinetų durų klijuoja lipdukus, kurių tikslas – pasakyti sveikatos priežiūros įstaigų pacientams, kad norint atsidėkoti gydytojams papildomi mokėjimai nereikalingi.

Akcijoje dalyvauja Kauno Šilainių poliklinika, Kauno Šilainių poliklinikos psichikos sveikatos skyrius, Respublikinė Kauno ligoninė, Kauno Dainavos poliklinika, Kauno Kalniečių poliklinika, Vilniaus rajono centrinė poliklinika, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Vilniaus Antakalnio poliklinika, Respublikinė Vilniaus Universitetinė ligoninė, Vilniaus centro poliklinika.

Akcijos iniciatoriai – Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), Europos studentų teisininkų asociacijos Mykolo Romerio universiteto filialas (ELSA MRU) bei „Transparency International“ Lietuvos skyrius, rašoma akcijos rengėjų ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į kyšininkavimą sveikatos priežiūros sektoriuje, šią ir ateinančią savaitę Vilniuje ir Kaune vyksta įvairūs renginiai: viešoji akcija „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“ ir viešos diskusijos apie gydytojų ir pacientų santykius. Kartu su medicinos ir teisės studentais bei šių sričių profesionalais ieškoma atsakymų, kaip surasti gydytojams ir pacientams tinkamus šios problemos sprendimus.

2011 m. „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ duomenimis, būtent sveikatos apsaugos sistemos įstaigose dažniausiai mokami kyšiai. Net 60 proc. Lietuvos gyventojų sveikatos apsaugos sektorių taip pat laiko labiausiai korumpuotu. Ši nuomonė nesikeičia jau kelerius metus.

Korupcijos sveikatos apsaugoje problema aktuali ne tik Lietuvoje. Europos sveikatos apsaugos sistemų ir politikos 2011 metų apžvalgoje „Eurohealth“ apskaičiuota, kad kiekvienais metais Europos Sąjungoje dėl sukčiavimo ir korupcijos sveikatos apsaugos sektoriuje prarandama 56 milijardai eurų, o tai reiškia, kad kasdien prarandama beveik 80 milijonų eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis