Partizanų tauta
„Ukrainiečiai mums priekaištauja, kad neiname į gatves protestuoti, reikalaudami nutraukti karą.
Tačiau galiu pasakyti, kad prieš dvejus metus protestuotojai dar galėjo išsisukti piniginėmis baudomis, o dabar to jau nebėra – žmonės sodinami ilgiems metams, bausmės siekia ir 8 ar net 15 metų kalėjimo.
Lygiai tokios pat didelės kalėjimo bausmės skiriamos už viešus pasisakymus internetinėje erdvėje.
Viešai baltarusiai negali nieko nei pasakyti, nei padaryti, tačiau mes – partizanų tauta. Ir tą galima pamatyti stebint, kiek pastaruoju metu vyko tyčinių bėgių sugadinimų, kad jais negalėtų judėti rusų karinė technika“, – interviu 15min akcentuoja A.Strižakas.
Pasak jo, šiuo metu užfiksuota mažiausiai dešimt tokių diversijų.
Tyčia gadinami įrenginiai geležinkelių mazguose, kur dirba visa automatika. Dėl to Rusijos pajėgos užlaikomos, jos negali tinkamai judėti bėgiais.
Valdžią toks piliečių elgesys rūstina – jau paskelbta, kad bėgių gadinimas laikomas teroro aktu ir už jį lauks rimtos bausmės, taip pat gąsdinama, kad „teroristus“ pareigūnai gali tiesiog sušaudyti vietoje.
„Žmonės, kurie tą daro, supranta rizikos lygį – jiems gresia bausmė už terorizmą ir ekstremizmą, net sušaudymas vietoje, tačiau tai jų pilietinė pozicija. Jie nenori karo su Ukraina“, – sako BYSOL įkūrėjas.
Baltarusių pagalba Ukrainai – iš viso pasaulio
Kaip pasakoja A.Strižakas, daugybė aktyvių baltarusių, jau anksčiau priverstų išvykti iš šalies dėl persekiojimo, įvairiose šalyse subūrė gana tvirtas diasporas ir dabar labai aktyviai padeda ukrainiečiams – tiek parama, tiek adaptacijos klausimais.
Vien BYSOL organizacijai pavyko surinkti per 150 tūkst. eurų.