Vieni svarbiausių projekto pasiekimų – Gdansko Technologijų universiteto sukurta ir užpatentuota nauja „terminio barjero“ technologija ir atradimas, kad skiriant papildomus kaštus ilgaamžiškų pastatų planavimo procesui gali būti sumažinti įgyvendinimo kaštai.
Pagrindinis „Lifelong“ projekto uždavinys yra plėtoti standartus, kurie palaikytų ekologinę pusiausvyrą, užtikrintų energijos efektyvų naudojimą ir išteklių tausojimą statant gyvenamuosius namus Baltijos jūros regione. Projektas Lifelong optimizuoja energijos naudojimą ir ilgaamžiškumo kaštus naujos statybos gyvenamuosiuose namuose, statomuose Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Rusijoje pagal 2020 m. Europos strategiją. Geriausių rezultatų yra pasiekiama planavimo procese naudojantis Lifelong gairėmis ir prototipo katalogu, kuriame yra akcentuojami ekologijos, socialiniai ir ekonominiai aspektai.
„Lifelong“ projektas yra vienas iš 73 projektų, kuris yra finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų, skirtų įgyvendinant Baltijos jūros regiono programą 2007-2013 metams. Projektą kuruoja Berlyno Technikos universiteto Projektavimo ir statinių katedros profesorius Ing. Klaus Rückert, o Federacinė transporto, pastatų ir miestų plėtros ministerija yra asocijuota projekto partnerė ir rėmėja.
Visi projekto Lifelong rezultatai yra skelbiami projekto pirmoje ataskaitoje „Analizė ir sugretinimas“ (angl. Analysis and Comparison), antroje ataskaitoje „Standartų kūrimas“ (angl. Development of Standards) ir projekto „Lifelong“ planavimo paskaitų skaitiniuose. Projekto „Lifelong“ trečioji ataskaita „Efektyvus energijos dizainas“(angl. Energy Efficient Disign) bus išleista 2011 m. gruodžio mėnesį.