Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 10 13

Gaivinama melagiena apie D.Grybauskaitės, Th.May ir A.Merkel jaunystės ryšį

Nuotrauka, kurioje neva užfiksuota buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paauglystėje, o greta esą sėdi Vokietijos kanclerė Angela Merkel bei buvusi Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May, vėl cirkuliuoja Lietuvos informacinėje erdvėje. Sąmokslo teorijų platintojai melagingai tvirtina, neva ši nuotrauka įrodo, kad politikės – pažįstamos nuo jaunystės, o tai joms leido slapta susitarti dėl įvairių sąmokslų.
A.Merkel ir D.Grybauskaitė
A.Merkel ir D.Grybauskaitė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Montaže vaizduojamos trys politikės, o virš jų – nespalvota nuotrauka su trimis paauglėmis, darant prielaidą, kad jos visos pažįstamos daug seniau, nei gali atrodyti.

Įvairių šalių socialiniuose tinkluose šis fotomontažas cirkuliuoja jau nuo 2015 metų.

Facebook.com/Socialiniuose tinkluose platinama melagiena
Facebook.com/Socialiniuose tinkluose platinama melagiena

Pastaruoju metu įvairiose lietuviškose „Facebook“ grupėse pasirodė įrašas vokiečių kalba. Jame teigiama, kad nuotraukoje užfiksuotos A.Merkel, Th.May ir D.Grybauskaitė buvo „milijonierių Rotšildų projektas“, esą jos buvo ugdomos Anglijoje tam, kad vėliau galėtų valdyti pasaulį taip, kaip jiems liepia ši įtakinga šeima.

Tiesa, melagienoje D.Grybauskaitė pristatoma kaip Latvijos premjerė, o ne buvusi Lietuvos prezidentė.

Trys politikės išties yra panašaus amžiaus – Th.May gimė 1956 metais, taigi tais pačiais metais kaip D.Grybauskaitė, o A.Merkel yra dvejais metais vyresnė – gimė 1954 metais.

Sąmokslo teorija, kad trys politikos lyderės yra pažįstamos nuo vaikystės, pradžioje buvo dalijamasi socialiniuose tinkluose daugiausia rusų kalba, tačiau dezinformacija išplito – melagiena buvo išversta į lenkų, čekų, turkų ir daugelį kitų kalbų.

Šis montažas apaugo daugybe sąmokslo teorijų – buvo tvirtinama esą jos visos trys „dirba kabalistams“, tariamai yra JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) agentės, slapta pasaulį valdančios grupės, siekiančios sukurti naują pasaulio tvarką – iliuminatų – statytinės.

Vakarėlio nuotrauka

Montažas, kuriame lyginamos trijų šalių vadovės, jau buvo paneigtas JAV faktų tikrintojų „Snopes“ – originalioje nuotraukoje iš tikrųjų pavaizduota Naujuosius metus švenčianti A.Merkel su draugėmis, tačiau pastarosios – ne Th.May ir ne D.Grybauskaitė, kurios jaunystėje atrodė kiek kitaip.

2015 metais šią nuotrauką pirmą kartą publikavo žurnalas „Time“.

Tuomet A.Merkel buvo paskelbta žurnalo metų žmogumi, ta proga pasirodė publikacija, kurioje paviešintos kelios politikės jaunystės nuotraukos.

Fotografijos antraštė skelbia, kad joje užfiksuota tuomet 18 metų A.Merkel (pristatoma mergautine pavarde – Angela Kasner), kartu su dviem draugėmis Naujųjų metų pasitikimo vakarėlio metu 1972 metais.

Tarp portalo „Times“ publikacijų, galima atrasti ir panašiu laikotarpiu užfiksuotą Th.May atvaizdą.

1971 metais darytoje nuotraukoje tuo metu moksleivė Th.May visiškai nepanaši nė į vieną kartu su A.Merkel užfiksuotų merginų.

Tą patvirtina ir „Dailymail“ paviešintos kitos politikės jaunystės nuotraukos.

2014 metais kandidatuodama į prezidento postą D.Grybauskaitė agitacinėje svetainėje Grybauskaite2014.lt paviešino kelias savo jaunystės ir vaikystės nuotraukas.

Vienoje jų buvusi šalies vadovė užfiksuota studijų metais – taigi, panašiu laikotarpiu, kuomet su draugėmis buvo nufotografuota A.Merkel.

grybauskaite2014.lt nuotr./D.Grybauskaitė studijų metais
grybauskaite2014.lt nuotr./D.Grybauskaitė studijų metais

Panašumų tarp D.Grybauskaitės ir A.Merkel jaunystės draugių taip pat mažoka.

Sunkiai tikėtinas scenarijus, kad skirtingose valstybėse ir santvarkose užaugusios pasaulio lyderės buvo susitikusios jaunystėje.

Nepaisant to, sąmokslo teorijų kūrėjai visame pasaulyje periodiškai vis nupučia dulkes nuo šios A.Merkel jaunystės nuotraukos ir kuria vis naujus montažus, pritaikydami juos vis naujoms melagienoms.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai