Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 05 30

„Gerojo ruso pasas“ – veiksminga priemonė prieš diskriminaciją ar indulgencijų dalijimas?

Garsių Rusijos opozicionierių – Gario Kasparovo, Michailo Chodorkovskio, Dmitrijaus Gudkovo ir kitų – Vilniuje surengtoje „Antrojoje antikarinėje konferencijoje“ pristatyta idėja, kaip padėti karo Ukrainoje nepalaikantiems ir iš Rusijos pasitraukusiems šios šalies piliečiams, sulaukė kontroversiškų reakcijų. „Gerojo ruso pasu“ pakrikštytas dokumentas kliūva rusų propagandininkams ir liberalams, o ukrainiečiai tvirtina, kad karui nepritariantys rusai turėtų ne bėgti iš šalies, o priešintis režimui.
Garis Kasparovas, Michailas Chodorkovskis
Garis Kasparovas, Michailas Chodorkovskis / V.Kopūsto/J.Kalinsko/15min nuotr.

Gegužės 20 dieną „Laisvosios Rusijos forumo“ (Форум Свободной России) surengtos „Antrosios antikarinės konferencijos“ metu rusų opozicijos iniciatyvinė grupė pristatė projektą, kuris turėtų priverstiems iš Rusijos išvykti asmenims padėti palengvinti gyvenimą emigracijoje.

Grupę „Rusijos veiksmo komitetu“ (rus. „Российский Комитет Действия“) sudaro devyni asmenys – G.Kasparovas, M.Chodorkovskis, D.Gudkovas, verslininkas Jevgenijus Čičvarkinas, ekonomistas Sergejus Aleksašenko, ekonomistas Sergejus Gurijevas, verslininkas Borisas Ziminas, rašytoja ir žurnalistė Julija Latynina ir Lietuvoje gyvenantis politikas Ivanas Tiutrinas.

Buvo kalbama, kad ne visi rusai pritaria karui prieš Ukrainą ir nusikalstamam V.Putino režimui, tačiau net ir besipriešinantiems kyla sunkumų dėl Rusijai taikomų sankcijų – atsidarant banko sąskaitas užsienyje, prekiaujant kriptovaliutų biržose, užsisakant viešbučių kambarius.

Pristatant idėją buvo akcentuojama tai, kad karui nepritariantys rusai neturėtų būti tapatinami su palaikančiais Vladimiro Putino nusikalstamą elgesį.

Konferencijoje kalbėjęs G.Kasparovas pareiškė, kad testu, kuris padėtų patekti į „gerųjų rusų“ arba „europietiškųjų rusų“ kategoriją, turėtų tapti opozicijos atstovų parengta deklaracija, nes ją pasirašęs asmuo atvirai pareikštų, kad pripažįsta Ukrainos teritorinį vientisumą, įskaitant 2014 metais atplėštą Krymą, ir pasisako prieš karinę invaziją į šią šalį.

Svarstyta, kad elektroninę deklaraciją pasirašę asmenys galėtų gauti tą patvirtinantį dokumentą. Konferencijos metu ir vėliau neoficialiai šis pažymėjimas imtas vadinti „gerojo ruso pasu“.

Toks terminas supykdė daugybę rusų, kurie pareiškė, kad skirstyti žmonių į „gerus“ ir „blogus“ nevertėtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai