536 metai – blogiausi metai žmonijos istorijoje: visos nelaimės nublanksta prieš tai, kas dėjosi tuomet

Daugeliui karantinas jau įgriso, tad natūralu, kad vis pasigirsta paverkšlenimų, jog praėję ar šie metai yra vieni prasčiausių, kokie yra buvę. O įvyko tikrai daug – dėl viruso stojo pasaulio ekonomika, milijonai žmonių neteko gyvybių. Tačiau jei prisimintume 1918 metus, kai nuo ispaniškojo gripo mirė nuo 50 iki 100 milijono (daugiausia jaunų, darbingo amžiaus) žmonių, viskas pradeda atrodyti kaip vaikų žaidimas.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123rf nuotr.

O kur dar 1349 metai, kai maras nušlavė pusę visos Europos populiacijos? Tačiau medialistas (viduramžius tyrinėjantis istorikas) Michaelas McCormickas, dirbantis Harvardo universitete, sako, kad visai tai nublanksta prieš 536 metus. Jiems istorikas suteikė blogiausių metų per visą žmonijos istoriją titulą.

Kas nutiko 536 metais?

Iki šių dienų yra išlikę nemažai pirminių istorinių šaltinių, kuriuose užfiksuoti tų nelemtų metų įvykiai. „Saulė švietė, tačiau silpnai it mėnulis. Ir taip visus metus“, – rašė Bizantijos imperijos istorikas Prokopijus. Ir išties – visus metus Europos, Vidurio Rytų ir dalies Azijos dangų dengė keistas rūkas. Taigi, šį etapą išties galima vadinti „tamsiaisiais viduramžiais“ tiesiogine šių žodžių prasme. Tačiau tai toli gražu ne viskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų