Per nacių invaziją į Rusiją 1942 metais, iš Sibiro darbo stovyklų buvo išlaisvinti 22-osios brigados Lenkijos kariai, kurie keliaudami namų link įsigijo be tėvų augusį lokio jauniklį.
„Jis buvo kaip vaikas, kaip mažas šuo. Mes jį maitinome pienu iš buteliuko, visai kaip vaiką. Jis turbūt tikėjo, kad visi šie kariai yra jo tėvai ir mumis pasitikėjo, buvo draugiškas“, – BBC pasakojo buvęs Lenkijos kariuomenės karys Wojciechas Narebskis.
Vėliau jis užaugo, tačiau net ir tada nepuolė karių. Lokys pradėjo su kariais gerti alų, rūkyti ir valgyti cigaretes.
„Jam vienas butelis alaus – buvo niekas. Juk jis svėrė per 200 kilogramų“, – prisimena W.Narebskis.
Lenkų kariams šis lokys tapo postūmiu į priekį – jis įkvėpdavo visus ir tapo optimizmo pavyzdžiu.
Lokys visur keliaudavo su kariais. Iš pradžių keleivio sėdynėje, tačiau kuomet užaugo – krovininio automobilio priekaboje. Laisvalaikiu Wojtekas, kaip ir kiti kariai, mėgdavo boksuotis ir žaisti imtynes.
Ši graži lokio ir karių draugystė galėjo ir baigtis, nes karinis dalinys 1943 metais buvo siunčiamas į Italiją, karo zoną, o tuometinės taisyklės draudė gyvūnams būti fronte. Tačiau kariai Wojteko nenorėjo palikti. Taigi kariai jį įtraukė į oficialius kariuomenės sąrašus ir Wojtekas tapo oficialiu dalinio nariu.
Lokys keliavo kartu su kariais, miegodavo palapinėje arba specialiame mediniame narve. Oficialiai buvo teigiama, kad kapralas Wojtekas yra atsakingas už sunkių dėžių saugojimą ir pernešimą.
Lenkų kariams šis lokys tapo postūmiu į priekį – jis įkvėpdavo visus ir tapo optimizmo pavyzdžiu
1946 metais Wojtekas kartu su kitais kariais buvo nuplukdytas į Škotiją. Kariai buvo demobilizuojami, tuomet ir iškilo klausimas, ką daryti su kapralu lokiu.
Taip Wojtekas pateko į Edinburgo zoologijos sodą, kuriame iš karto tapo didele žvaigžde. Jį lankydavo vietiniai gyventojai, žurnalistai, o kai kurie kariai slapčia atnešdavo ir cigarečių.
1963 metais Wojtekas nugaišo. Tuomet jis svėrė per 230 kilogramų, o jo ūgis buvo 1,8 metro.
2014 metais Krokuvoje Wojteko garbei atidengta lokio skulptūra.