Tiubingeno universiteto archeometrijos profesorius iš Ernstas Pernicka, vadovaujantis kasinėjimams Šiaurės vakarų Turkijoje esančioje vietovėje, sakė, kad palaikai buvo aptikti prie miesto, pastatyto vėlyvosios bronzos amžiuje, gynybinės sienos.
Atkasti palaikai |
Šis atradimas gali suteikti papildomų įrodymų, kad Trojos žemutinis plotas vėlyvosios bronzos amžiuje buvo didesnis, nei anksčiau manyta, ir pakeisti mokslininkų supratimą apie Homero „Iliadoje“ aprašytą miestą.
„Jeigu bus patvirtinta, kad palaikai siekia 1200 metus prieš Kr., tai sutaps su Trojos karo laikotarpiu. Šie žmonės buvo palaidoti prie gynybinę sieną juosiančio griovio. Mes dar bandome nustatyti amžių radioaktyviuoju anglies izotopu, tačiau atradimas jaudina“, – telefonu agentūrai pareiškė profesorius.
Senoji Troja buvo įsikūrusi dabartinės Turkijos šiaurės vakaruose, prie Dardanelų sąsiaurio. 1870-aisiais nugrimzdusį Homero aprašytą miestą atkasė vokiečių verslininkas ir archeologas mėgėjas Heinrichas Schliemannas.
E.Pernicka sako, kad prie palaikų, kurių trūksta apatinės dalies, rasti keramikos dirbiniai siekia 1200 m. prieš Kr., tačiau pora gali būti palaidota praėjus 400 metų laidojimo vietoje, kurią archeologai vadina VI ar VII Troja, taip įvardydami skirtingus Trojos griuvėsių sluoksnius.
Troja kiekvienais metais sutraukia dešimtis tūkstančių lankytojų. Čia tarp daugybės atkastų griuvėsių stovi milžiniškas medinis arklys, aprašytas „Iliadoje“.