CŽV karūnos brangakmenis D.Poliakovas: išdavė SSRS, nes mylėjo Rusiją

Kai šis žmogus nutekino informaciją CŽV, vienas iš agentų tarė: „Tai buvo tarsi sumautos Kalėdos“. Jis įdavė JAV pareigūnus dirbusius sovietams, informavo CŽV apie Maskvos ir Pekino santykius, bei perdavė techninius duomenis apie sovietų prieštankines raketas, kurias gerokai vėliau naudojo Irakas Persijos įlankos karo metu.
D.Poliakovas ir GRU
D.Poliakovas ir GRU / History.com ir Wikimedia nuotr.

Visa tai padarė vienas žmogus, kurį žvalgybos tarnybos vadino net keturiais slapyvardžiais – „Top Hat“, „Bourbon“, „Donald“ ir „Roam“.

1945 m. pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, įtampa rodės nuslūgo. Bent jau trumpam. Globalus konfliktas nusinešė dešimtis milijonų gyvybių, Senasis žemynas kone visas buvo išdraskytas į skutelius, o išgyvenę ir pervargę žmonės džiaugėsi pagaliau sulaukę taikos. Tačiau Vokietija, kuri 1939-ųjų rugsėjį pradėjo kruviniausią konfliktą planetos istorijoje, dabar vėl tapo įtampos židiniu.

1949 m. Antrojo pasaulinio karo nugalėtojai šią valstybę pasidalino į atskiras įtakos zonas. Rugsėjo 7 d. JAV, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija įkūrė Vakarų Vokietiją, kitaip vadinamą Vokietijos Federacine Respublika. SSRS atsakė tuo pačiu, spalio 7 d. įkurdama Rytų Vokietiją, žinomą kaip Vokietijos Demokratine Respublika. Pasaulis pasiskirstė į kapitalistinių ir socialistinių valstybių blokus, o istorijos puslapiuose atsirado naujas terminas – Šaltasis karas. Tik čia svarbiausią vaidmenį atliko ne naikintuvai ir tankai, bet slaptieji agentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai