Minėtoji karalienė Behenu, yra „viena iš Šeštosios dinastijos karalienių, kuri valdė Egiptą nuo 2374 iki 2194 metų prieš Kristų“, – sakė Egipto aukščiausiosios senienų tarybos vadovas Zahis Hawassas.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Benehu sarkofago liekanos |
Tačiau ekspertai tiksliai negali pasakyti, kas buvo karalienės Behenu sutuoktinis. „Mes vis dar nežinome, ar ji buvo Pepio I (2354–2310 m. pr. m. e.) ar Pepio II (2300–2206 m. pr. m. e.) žmona“, – sakė Z.Hawassas.
Nors prancūzų ekspedicijos vadovas Philippe'as Collombert'as yra linkęs manyti, kad ji greičiausiai buvo Pepio II sutuoktinė.
Kasinėta į pietus nuo Kairo esančiame Sakaros nekropolyje. Piramidė, kurioje buvo rastas sarkofagas, buvo skirta karalienei Behenu. Ji stovėjo netoli karaliaus Pepio I piramidės esančioje piramidžių grupėje.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ant šiaurinės laidojimo kambario sienos likę įrašų hieroglifais. |
2,6 metrų ilgio sarkofagas rastas piramidės laidojimo kambaryje, kurio sienos išrašytos maldomis, turėjusiomis padėti velionei pereiti į pomirtinį pasaulį.
Ant vieno sarkofago šono hieroglifais išraižytas užrašas „karaliaus žmona ir mylimoji“. Pasak pranešimo, jame taip pat buvo rasti lininiai tvarsčiai, kuriais buvo apvyniota Bahnou mumija.
Drauge su prancūzų komanda dirbęs vietos senienų inspektorius Galalas Muawwadas pabrėžė, kad toks sarkofagas yra „labai retas“ radinys.
„Jis yra retas todėl, kad sarkofago pagrindas yra rožinis, o dangtis – pagamintas iš juodo bazalto. Tai labai reta“, – sakė ekspertas, vis tik neatmesdamas galimybės, kad dangtis galėjo priklausyti ir kitam sarkofagui.