Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gausi lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde

Šiemet minint 605–ąsias Žalgirio mūšio metines, kaip niekad gausi Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą-inscenizaciją istorinėje mūšio vietoje, Griunvalde (Lenkija). Lietuvos atstovai į renginį vyksta jau aštuntąjį kartą.
Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde
Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde / Donato Babensko nuotr.

Šįkart į renginį su istoriniais XIV a. riterių šarvais išvyko per 20 Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių ir apie 30 atstovų iš Lietuvos viduramžių rekonstrukcijos klubų. Vytauto Didžiojo rolę inscenizacijoje atliks Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius. 

Žalgirio mūšio inscenizacijos kariai visą svaitę gyvens viduramžiškoje stovykloje, kausis riterių turnyruose, turės galimybę apsižvalgyti po tikrą viduramžių amatų turgų, taip pat dalyvaus pagrindiniame šventės renginyje – Žalgirio mūšio inscenizacijoje. Karius mūšyje palaikys ir gausios lietuvių kavalerijos pajėgos, kurios inscenizacijoje atliks lemtingą, apgaulingo atsitraukimo ir sugrįžimo manevrą, lėmusį pergalę. Lietuvos karius šiemet atstovaus net keturios skirtingos mūšio vėliavos.

Liepos 18 d., šeštadienį, Lietuvos karius ir kitus atstovus lankys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Vėliau jis stebės Žalgirio mūšio inscenizaciją.

Donato Babensko nuotr./Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde
Donato Babensko nuotr./Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde

Žalgirio mūšio inscenizacijos Lenkijoje pradėtos rengti nuo 1998 metų. Renginys sutraukia apie šimtą tūkstančių žiūrovų, jame dalyvauja riteriai iš visos Europos. Nuo 2008 m. Žalgirio mūšio inscenizacijoje dalyvauja ir Garbės sargybos kuopos kariai, o nuo jubiliejinių 600-ųjų Žalgirio mūšio metinių, 2010 m., mūšio inscenizacijoje Griunvaldo lauke Vytauto Didžiojo vaidmenį atlieka Lietuvos kariuomenės atstovas mjr. D. Mazurkevičius.

Renginys sutraukia apie šimtą tūkstančių žiūrovų, jame dalyvauja riteriai iš visos Europos.

1410 m. liepos 15 d. laimėtas Žalgirio mūšis – vienas didžiausių ir reikšmingiausių mūšių. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė sumušė Kryžiuočių ordiną ir sustabdė du šimtus metų trukusią jo agresiją į Rytus. Dėl šios pergalės buvo nustota puldinėti ir grobstyti Lietuvos kunigaikštystės žemes. Pergalingas Žalgirio mūšis – Lietuvos istorinis pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs ir iškėlęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

Donato Babensko nuotr./Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde
Donato Babensko nuotr./Lietuvių delegacija išvyko į Žalgirio mūšio minėjimą Griunvalde

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos