„Ir aš, kad ir gyvendamas toli, būdamas Lietuvos respublikos pilietis norėčiau pasisakyti diskusijoje apie poną Škirpą, kurio vardu ir jam atminti sostinėje kažkodėl yra pavadinta alėja“, – laiške, skirtame diskusijos, antradienį vykusios Vilniaus Rotušėje, dalyviams rašė G.Kanovičius.
„Nesirengiu neigti faktų, kad ponas Škirpa asmeniškai nieko nenurenginėjo ir nešaudė nei Paneriuose, nei IX Forte, nei Lietūkio garaže. Bet niekam šiuolaikinėje Vokietijoje neateitų į galvą pavadinti alėją Goebbelso vardu“, – teigė Lietuvos žydų bendruomenės garbės pirmininkas.
„Taip, ponas Škirpa nesišvaistė automatu. Bet jis nebuvo šiaip eilinis žudynių vykdytojas. Ponas Škirpa ir jo vadovaujamas Lietuvos Aktyvistų Frontas, mano nuomone, buvo vienas iš pagrindinių ir aršiausių žudynių įkvėpėjas. Esu giliai įsitikinęs, kad tas, kuris įkvėpė ir kvietė ar kviečia susidoroti su ištisa tauta, niekada ir niekur nėra vertas būti šitaip pagerbtas post mortem“, – rašė G.Kanovičius.
„Tikiu, kad Vilniaus ir Lietuvos visuomenė atitaisys įvykusį nesusipratimą ir mano mylimoje Lietuvos sostinėje nebeliks pagarbos kolaboravusiems su naciais ženklų“, – laišką užbaigė Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinu apdovanotas rašytojas.