Izraelyje įsikūrusiam Holokausto memorialui „Yad Vashem“ 80-metė chemijos profesorė iš Niujorko padovanojo nacių leisto žurnalo „Saulė namuose“ egzempliorius, kurių viršeliuose išspausdinta jos kūdikystės laikų nuotrauka.
„Dabar galiu tik juoktis iš to, bet jeigu prieš 80 metų naciai būtų žinoję, kas aš esu iš tiesų, šiandien manęs tikriausiai nebūtų tarp gyvųjų“, – teigė H.Taft.
Moters tėvai buvo Jakobas ir Polina Levinsonai – talentingi dainininkai, imigravę į Vokietiją iš Latvijos 1928 metais. Norėdami padaryti karjerą jie apsigyveno Berlyne. Po nacių atėjimo į valdžią Hessy tėvas neteko darbo operoje dėl to, kad buvo žydas. Netekęs darbo operoje jis pradėjo siūlyti prekes vaikštinėdamas po žmonių butus.
„Dabar galiu tik juoktis iš to, bet jeigu prieš 80 m. naciai būtų žinoję kas aš esu iš tiesų, šiandien manęs, tikriausiai, nebūtų tarp gyvųjų“, – teigė H.Taft.
1935 m., Vokietijoje siaučiant žydų pogromams, mergaitei buvo vos pusė metų. Jos motina nuvežė ją nufotografuoti pas garsų Berlyno fotografą Hansą Balliną, kuris ir padarė vėliau išgarsėjusią nuotrauką.
Po kelių mėnesių P.Levinson pamatė savo dukros nuotrauką nacių žurnalo viršelyje.
Nuo to laiko moteris vengė su savo vaiku pasirodyti viešumoje, bijodama, kad praeiviai supras, kad „tobulas arijų kūdikis“ iš tiesų yra žydų vaikas.
„Mano mama nuėjo pas fotografą ir pasiteiravo, kodėl jis nusiuntė nuotrauką žurnalui be jos sutikimo. Jis pasakė tai padaręs tyčia, žinodamas, kad mes esame žydai ir norėdamas įrodyti, kad nacių rasinė teorija yra nieko verta, nes patys nacių vadai negali atskirti žydų kūdikio nuo arijų“, – prisiminė H.Taft.
Toks fotografo triukas buvo sėkmingas. Šią nuotrauką žurnalo viršeliui atrinko pats nacių Vokietijos propagandos ministras Josephas Goebbelsas.
Šią nuotrauką žurnalo viršeliui atrinko pats nacių Vokietijos propagandos ministras Josephas Goebbelsas.
Hessy nuotrauka nacistinėje Vokietijoje sulaukė milžiniško pasisekimo. Ji buvo atspausdinta ne tik ant žurnalo viršelio, bet ir atvirukuose.
Nacių vadai taip ir nenutuokė apie fotografo klastą, bet 1938 m. policija suėmė jos tėvą. Vėliau, padedant draugui, kuris priklausė nacių partijai, jam pavyko ištrūkti į laisvę.
Šeima iš Vokietijos pabėgo atgal į Latviją, vėliau į Prancūziją. Po nacių okupacijos Levinsonai persikėlė gyventi į Kubą, o 1949 m. pasiekė JAV.
„Dabar jaučiuosi atkeršijusi“, – pareiškė 80 m. amerikietė perduodama nacių žurnalus su savo nuotrauka Holokausto memorialui.