Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos propagandos galia: iš 14 tūkst. salos gynėjų į nelaisvę pavyko paimti tik 400

Nuo pat 1868-ųjų, kuomet Japonijoje pilietinio karo metu (vadinamasis „Bošino karas“) buvo atkurtas tenno valdymas („Dangiškasis Imperatorius“, maždaug taip reikėtų versti šalies valdovo pavadinimą), ginkluotosios pajėgos vaidino vis didesnį vaidmenį šalies gyvenime. Modernėjančio pasaulio fone, su prancūzų, vokiečių bei italų pagalba ir didžiuliu noru tobulėti, jau po kelių dešimtmečių Japonijos Imperijos karinė mašina tapo grėsmingiausia jėga Azijoje.
Pirmoji JAV karių banga puolant Peleliu salą
Pirmoji JAV karių banga puolant Peleliu salą / Wikimedia Commons nuotr.

Grėsmingiausios karinės pajėgos, žinia, neskirtos žygiuoti paraduose ar rinkti ryžius laukuose. Imperijos jėga ir ramstis privalo kultūringai remti savo valstybės politiką, o nesuprantantiems pademonstruoti, kaip ta parama atrodo.

Valstybiškai skatinama šintoizmo religija tapo priemone Japonijos gyventojus vienyti nacionaliniu pagrindu ir svarbia sudedamąja dalimi kariniam patriotiškumui skatinti.

Įberkime į bendrą katilą „bushido“ – kario kelio sąvoką ir mistifikuotą senovės samurajų šlovinimą, aštrumui pridėkime Hakkō Ichiu – politinę XX amžiaus pirmos pusės koncepciją apie tai, kad „Imperatorius – tai visų 8 pasaulio kampų atrama ir valdovas“ bei patiekime su „Amau doktrina“ – oficialia tuometinės Japonijos politika, kuri teigė, kad šalis yra vienintelis taikos garantas visoje Azijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?