Šis radinys, pabrėžia mokslininkai, pastebimai skiriasi nuo visame pasaulyje žinomos, bet prieštaringų nuomonų keliančios Turino drobulės. Kai kas tiki, kad būtent ji buvo tas savanas, kuriuo apklotas Kristaus kūnas laidojant. Kiti įsitikinę, kad ši audinio atraiža – klastotė.
Dėl drobulės tyrimų, atliktų prieš 20 metų, galima manyti, kad šis artefaktas yra iš viduramžių. Tačiau žmonių, įsitikinusių Turino drobulės autentiškumu, tai nesutrikdė – prieštaraudami jie pabrėžia vyro portretą, atsispaudusį audinyje.
Neseniai rasto audinio dalims būdingas dvipusis siūlų pynimas, pažymi tyrėjai, o Turino drobulė suausta kur kas sudėtingiau.
Dabartinis radinys yra tipiškas laidojimo savanas, naudotas Jėzaus laikais. Vadinasi, anot mokslinikų, Turino drobulė negalėjo būti Jeruzalėje I-ajame amžiuje.
Vyro kūnas, suvyniotas į tai, kas liko, buvo rastas tos pačios epochos kapavietėje. Ji yra kapinėse, vadinamose „Kraujo lauku“, netoli Jeruzalės senamiesčio. Čia nusižudė Judas Iskarijotas.
DNR analizė parodė, kad vyras, kuris buvo įvyniotas į minėtą drobulę, buvo vienas pirmųjų judėjų dvasininkų arba aristokratas, miręs nuo raupų. Tai yra pirmasis įrodytas mirties nuo šios ligos atvejis.