Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas slypi sidabriniame šv.Kazimiero karste Vilniaus arkikatedroje?

Vilniaus arkikatedros altoriuje matomas sidabrinis šv. Kazimiero karstas savyje slepia du medinius karstus su šv. Kazimiero relikvijomis. Retkarčiais šie karstai atidaromi ir relikvijos kruopščiai apžiūrimos. Taip sako Bažnytinio paveldo muziejaus vadovė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.
Vilniaus arkikatedra bazilika ir varpinės bokštas
Vilniaus arkikatedra bazilika ir varpinės bokštas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

LRT RADIJO klausytojas Eduardas iš Kauno domisi bažnytiniu paveldu. „Vilniaus arkikatedroje yra sidabrinis Lietuvos globėjo Kazimiero karstas. Gal prieš šimtą metų ar dar anksčiau kažkuris Vilniaus vyskupas atidarė karstą ir padarė ten esančių relikvijų apskaitą. Greičiausiai surašė kokį dokumentą. Ar gali kas nors apie tai papasakoti?“ – klausia Eduardas.

„Sidabriniame karste, kurį matome altoriuje, yra medinis karstas, o tame mediniame karste – dar vienas karstelis, kuriame ir yra šventojo Kazimiero relikvijos“, – teigia S.Maslauskaitė-Mažylienė.

Kaip rodo Vilniaus katedros kapitulos dokumentai, paskutinį kartą šv. Kazimiero karstas buvo atidarytas 1922 m. gegužės 30 d., ir tai įvyko dabar jau palaimintojo tuometinio vyskupo Jurgio Matulaičio iniciatyva.

„Tos relikvijos buvo kruopščiai apžiūrėtos, surašytos. Kauleliai pervynioti į naujas medžiagas, o senosios medžiagos, kurios greičiausiai buvo iš Mikalojaus Stepono Paco laikų, išdalintos kaip šventojo Kazimiero antrinės relikvijos Vilniaus arkivyskupijos bažnyčioms“, – pasakoja specialistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos