„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kovo 11-oji Šiauliuose: vėliavos ir 1863 metų sukilimo aidai

Šiemetė Kovo 11-oji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, Šiauliuose buvo pažymėta ypatingai, nes šiais metais švenčiami ir kiti jubiliejai. Tai 1863 metų sukilimo 160-metis, „Aušros“ muziejaus įkūrimo 90-metis bei Šiaulių 777-asis gimtadienis.
Kovo 11-oji Šiauliuose
Kovo 11-oji Šiauliuose / Vadimo Simutkino ("Šiaulių naujienos") nuotr.

Salvės Sukilėlių kalnelyje

Kovo 11-ajai skirti renginiai prasidėjo dar penktadienio vidurdienį moksleivių akcija „Tautinę giesmę giedokim kartu“ prie miesto mokyklų.

O pavakare Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti kultūros centre „Laiptai“ buvo atidaryta sovietinių lagerių politinės kalinės J. Bieliauskienės kūrybos darbų paroda, Rėkyvoje vyko koncertas „Lyg upės tekėjimas lėtas“, Aklųjų ir silpnaregių skyriuje – koncertas „Pasveikinta būk, Lietuva!“.

Tačiau pagrindiniai šventiniai renginiai prasidėjo kovo 11 dieną Sukilėlių kalnelyje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ir 1863 metų sukilimo 150-ųjų metinių minėjimu.

V.Simutkino nuotr. (
V.Simutkino nuotr. ("Šiaulių naujienos")/Kovo 11-oji Šiauliuose

Čia gausiai dalyvavo ne tik miestiečiai, bet ir kariškiai, Lietuvos trispalvės žygio dalyviai „Lietuva mūsų širdyse“ ir miesto svečiai.

Prie Suklilėlių kalnelio paminklo buvo padėta gėlių, kariškiai čia nužudytus sukilėlius pagerbė trimis garbės šūvių salvėmis, o apie 1863 metų sukilimo reikšmę Šiaulių miestui ir visos šalies nepriklausomybės kovoms kalbėjo ir miesto meras, ir „Aušros“ muziejaus direktorius.

Iš Sukilėlių kalnelio pagal Šiaulių miesto koncertinės įstaigos pučiamųjų instrumentų orkestro (vadovas G. Brūzga) atliekamas melodijas milžiniška kariškių, moksleivių ir miestiečių kolona su Trispalvėmis pajudėjo Prisikėlimo aikštės link.

Prisikėlimo aikštėje – jaunimas

Čia vidurdienį pagal tradiciją prasidėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos vėliavos pakėlimo ceremonija.

Šįsyk prisikėlimo aikštėje susijungė dvi gausios žmonių eisenos – viena atžygiavusi iš Sukilėlių kalnelio, kita išėjusiųjų iš Katedros po šv. Mišių. Todėl visoje aikštėje kaip niekada buvo daug šventiškai nusiteikusiųjų žmonių – ypač gausiai ceremonijoje dalyvavo jaunųjų šiauliečių.

Gimnazijų ir progimnazijų moksleiviai su savo mokyklų vėliavomis kaip Lietuvos trispalvės žygio dalyviai „Lietuva mūsų širdyse“ laikė rankose trispalvę juostą su Tautiškos giesmės žodžiais, šalia rikiavosi kariškiai ir savanoriai, o prie vėliavos stiebo – Lietuvos Respublikos vėliavos nešėjai, Šiaulių skautų organizacijos, tremtinių ir politinių kalinių, šaulių, tautinių bendrijų ir kitų organizacijų atstovai su miesto pučiamųjų instrumentų orkestru.

Simono Daukanto gimnazijos dainos ir instrumentinio muzikavimo studijai „Mes galim“ (vadovė V. Ušinskienė) giedant Lietuvos himną, garbė pakelti Trispalvę šįsyk buvo suteikta 2012 metų mokytojui, asociacijos „Šiaulių skautų tuntas“ vadovui, Gegužių progimnazijos istorijos mokytojui Sergejui Staponkui.

Po iškilmingos miesto mero kalbos S. Daukanto gimnazijos moksleiviai pristatė Trispalvės pakėlimo ceremonijai parengtą meninę kompoziciją.

Prisikėlimo aikštėje pasibaigus iškilmingai Trispalvės pakėlimo ceremonijai vėl išsiskyrė dvi eisenos: viena nuskubėjo į Chaimo Frenkelio vilą, kur turėjo prasidėti tarptautinės parodos „1863 m. sukilimas: veidai, vardai, istorijos“ teatralizuotas atidarymas, kita – į Kultūros centre vykstantį koncertą.

Koncertai, parodos, krepšinis

Kultūros centre, kaip ir įprasta valstybinių švenčių metu, vyko, Šiaulių mėgėjų meno kolektyvų šventinis koncertas „Brangiausios spalvos“.

Šiame koncerte pasirodė Šiaulių kultūros centro šokių ansamblis „Želmenėliai“ (vadovė A. Masėnienė), vokalo studija „Ro ko ko“ (vadovė R. Kauneckaitė), Sauliaus Sondeckio menų mokyklos liaudies muzikos ansamblis „Jovarėlis“ (vadovai R. Vaišnorienė ir R. Ragauskienė).

Vėliau į šventinį koncertą „Mano gimtinė“ pakvietė Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (vadovas ir dirigentas T. Ambrozaitis).  

Dalis miestiečių skubėjo nemokamai pagal tradiciją aplankyti dailės parodas ir muziejaus ekspozicijas, o sporto gerbėjai skubėjo į Šiaulių areną, kur nuo pat ankstyvo ryto vyko krepšinio turnyras 3x3, taip pat skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Vadimo Simutkino (
Vadimo Simutkino ("Šiaulių naujienos") nuotr./Kovo 11-oji Šiauliuose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų