Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Netikėtai archeologų rastas karvės šonkaulis gali pakeisti Europos istoriją

Regione, dėl kurio įvairios besivaržančios etninės ir kalbinės grupės ilgai kovojo, čekų archeologai padarė labai netikėtą atradimą. Jie aptiko įrodymų, kad didžiąją dalį šiuolaikinės istorijos tarpusavio priešiškumą demonstravusios tautos senovėje gerai sutarė.
Čekų archeologai
Čekų archeologai / „The New York Times“/Akos Stiller nuotr.

Vos už keleto metrų nuo čekų kariuomenės bunkerio, kadaise pastatyto saugantis nuo nacistinės Vokietijos, archeologai rado galvijo kaulą, kuriame, anot jų, matomas šeštajame mūsų eros amžiuje padarytas įrašas, leidžiantis manyti, kad tuo metu kelios tautos, kalbėjusios skirtingomis kalbomis, maišėsi ir keitėsi idėjomis.

Šis atradimas, ko gero, pritinkantis tokiam istorijos audrų blaškytam regionui, sukėlė įnirtingą akademikų, archeologų, nacionalistų ir eurofilų diskusiją dėl to, ką visa tai reiškia.

Minėtasis kaulo fragmentas, kuris, kaip nustatyta DNR analizės ir anglies datavimo būdu, yra iš maždaug prieš 1400 metų gyvenusios karvės šonkaulio, buvo aptiktas kasinėjant senovės slavų gyvenvietę dar 2017-aisiais, sakė Jiri Machacekas, Masaryko universiteto, įsikūrusio Brno mieste (Čekija) archeologijos skyriaus vedėjas.

Tačiau neseniai J.Machaceko vadovaujama mokslininkų grupė padarė išvadą, laikomą didžiuliu atradimu šioje archeologijos srityje – tyrėjai teigia, kad kaule išraižytos šeštajame mūsų eros amžiuje naudotos runos – rašymo sistema, kurią sukūrė ankstyvieji vokiečiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais